Valitsuses neljapäeval arutlusele tulev Eesti konkurentsivõime arengukava näeb riigi rahalise seisu parandamiseks muuhulgas ette, et 15 aasta pärast on pensioniiga tõusnud 65. eluaastani, kirjutab Postimees.
Pensioniea tõstmine toimuks selliselt, et alates 2017. aastast kergitab riik nii naiste kui meeste pensioniiga aastas kolme kuu võrra. Konkurentsivõime arengukava heaks kiitmine ei tõstaks siiski automaatselt pensioniiga, kuid näitab, et valitsus on võtnud riikliku pensionikindlustuse seaduse muutmise oma plaanidesse, kirjutab Postimees.
Kehtiva seaduse järgi saab pensionile 63-aastaselt, kuid erand on tehtud naistele, kes sündisid aastatel 1944-1952 ning kellel on õigus pensionile minna varem. Meeste ja naiste pensioniiga võrdsustub 2016. aastaks.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur rõhutas, et praegu pole valitsus teinud otsust pensioniea tõstmise kohta ning eesmärk on algatada arutelu. "Kui valitsus peab õigeks teemaga edasi minna, alustab sotsiaalministeerium koostöös rahandusministeeriumiga täiendavate mõjuhinnangute tegemist ning valitsusväliste partneritega põhjalikke konsultatsioone," lisas Pevkur.
Pensioniea tõstmisega väheneksid riigi kulud pensionidele 2025. aastast alates hinnanguliselt kaks miljardit krooni aastas.
Loe ka artikleid:
Valitsus upitab pensioniiga 65. eluaastani
Nestor: praeguse süsteemi juures pole mõtet pensioniiga tõsta
Rohelised peavad pensioniea muutmisel vajalikuks elueaga arvestamist
Oviir: töötajate ja pensionäride suhtarv on totaalselt paigast ära