Valitsus nõustus neljapäevasel istungil riigikogu kultuurikomisjoni ettepanekuga muuta sotsiaalhoolekande seadust selliselt, et vajaduspõhist õppetoetust ei arvestata toimetulekutoetuse taotlemisel sissetulekute hulka.
Kultuurikomisjon otsustas seadustada ka diferentseerimise ning praegu on toimetulekutoetuste korra muutmisega nõustunud kõik ministeeriumid, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile.
Kultuurikomisjoni ettepanekul diferentseeritakse toetust järgmiselt nii, et kui sissetulek pereliikme kohta ei olnud suurem kui 70 eurot kuus, siis on toetuseks 220 eurot kuus, kui sissetulek pereliikme kohta jäi vahemikku 70,01-140 eurot, siis toetuseks 135 eurot kuus ja kui sissetulek pereliikme kohta oli vahemikus 140,01-280 eurot kuus, siis on toetuseks 75 eurot kuus. Üle 280-eurose sissetulekuga toetust ei saa.
Valitsus otsustas 17. mai istungil algatada „Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning maksukorralduse seaduse muutmise seaduse“ eelnõu, mille sisuks on vajaduspõhise õppetoetuse loomine kõrghariduse tasemel õppimiseks. Eelnõu läbis 26. septembril riigikogus esimese lugemise, sellele esitati muudatusettepanekud ja riigikogu kultuurikomisjon kujundas nende osas 19. novembri istungil oma arvamuse. Kultuurikomisjonis leidis toetust ettepanek muuta sotsiaalhoolekande seadust selliselt, et vajaduspõhist õppetoetust ei arvestata toimetulekutoetuse taotlemisel sissetulekute hulka.
Valitsuse reglemendi kohaselt esitab eelnõu esindav minister eelnõus riigikogu menetluse käigus tehtavad põhimõttelise tähtsusega muudatused seisukoha kujundamiseks valitsusele. Sellest tulenevalt esitas haridus- ja teadusminister kultuurikomisjonis heakskiidetud muudatuse sotsiaalhoolekande seaduse muutmise osas valitsusele seisukoha kujundamiseks.
Eelnõu teine lugemine on riigikogus kavandatud 5. detsembrile.