Palun meilt kõigilt grammikese rohkem ülbust!
Paari nädala eest oli mul tore võimalus külastada disainiauhindade galaõhtut, kus anti välja hulk preemiaid. Igati väärt algatus, mis ei tunnusta mitte ainult meie toote- ja teenusedisainereid, vaid toob kogu disainiteema märksa julgemalt pildile. Aga kuidas käitusid laval auhinnasaajad?
Amazon – pealt kullakarvaline, seest…
Amazon on paljude mõõdupuude järgi äärmiselt edukas firma. Nad on radikaalselt muutnud paljude inimeste ostuharjumusi; ja see on ettevõtte, mis on jõudnud kõige kiiremini 100 miljardi dollari suuruse aastakäibeni ning juurutanud palju uuendusi.
Olümposele!
Millest siis veel pärast olümpiat kirjutada, kui mitte olümpiast. Mina võistlen iga päev. Kui siin lennujaamas midagi viltu läheb, siis kutsun oma töötajad korrale ja kurjustan, sest ainus aeg treenimiseks on väljaõpe. Iga tööpäev on võistlus.
100 riiki käidud! Aga kuidas töö tehtud saab?
Saagem tuttavaks – Aive ja Andrus Hiiepuu, Eesti suurimad seljakotirändurid, on tänaseks käinud enam kui 100 riigis. Ja need pole mingid väikesed nädalalõpureisid, ikka seljakotiga maa südamesse! Aga samal ajal on neil mõlemal pingeline töö: Aive peab PR-firmat, Andrus on Elisa juhatuse liige.
Rinel Piusi üheksa ametit: diplomaadist müügimeheni. Puhastusteenuse äri juhtimise telgitagustest
Puhastusteenust pakkuva ettevõtte SOL Baltics juhi Rinel Piusi tööpäev on kui 24 tundi kestev müügiprotsess ja iga uus päev toob kaasa diplomaatilisi keerdkäike. Küsitleb Kairi Oja. Millele kõige rohkem aega kulub?
Kui vaja, lendab iglusaun helikopteriga kohale! Kuidas sai Eesti iglusaun üleeuroopaliseks hitiks vaid 18 000 euro eest?
Maailmas on vähemalt üks saun, mis on lennanud Alpide kohal helikopteriga. Just nõnda rändas sinna Viljandimaal Leies valminud iglusaun, sest rekkaga lihtsalt ei saanud – teid polnud.
Tujukat tuukanit tunned? Tea, et tema vend läheb kohe Rootsi jõule tähistama!
Eesti väikesed õllepruulid on lõpuks ometi kanna välisturgudel maha saanud. Nüüd tuleb ennast seal kümne küünega kinni hoida. Õllejutte vahendab Paavo Kangur. Avan õlle nimega "Saatana magustoit". Uskumatu kraam.
Uus ajastu juhtimises: demokraatia ja autokraatia üheskoos
Pole mingit kahtlust: firmad, kes annavad töötajaile suurema otsustusõiguse, kasvavad neli korda kiiremini kui rangelt hierarhilised ettevõtted. Kuidas aga hoida firmas tasakaalu loovuse ja korra, distsipliini ja vabaduse, demokraatia ja autokraatia vahel?
Hanna Läkk: eestlanna, kes kujundab kosmosearhitektuuri tulevikku
Kuu kivimitest kootud kangasstruktuurid, hapnikku siduvad tekstiilid, seentest kasvatatud kosmosebaasid ning robotehitus – need on ainult mõned teemad, millega Hanna Läkk Euroopa Kosmoseagentuuris tegeleb.
Andmevõlur: miks vajavad seda ametimeest ka pisikesed firmad
Kui firmas andmevõlurit pole, ennustatakse seda, kuidas konkurenti üle trumbata, millist reklaami kliendile saata ning mis toodet välja töötada, endiselt kohvipaksu pealt. Kirjutab Andres Kukke. Tänu infoajastule jääb kõigist firma tegevusest ja klientide käitumisest maha hulk infot.
Tagasisidest ausalt: miks see tavaliselt ikka nässu läheb. Ja mis võib sind teha maailma parimaks tagasiside andjaks
Juhtimisklassika ütleb, et tagasiside on töötajatele põhiliseks arengumootoriks. Kui see tõesti nii on, siis on tagasiside tohutult oluline asi. Miks siis on tagasisidet nii raske anda ja veel raskem vastu võtta? Arutleb Ruti Einpalu.
Innovatsioon – naiivne sõnakõlks või käegakatsutav kasu?
Uus ja ülipopulaarne mantra on see, et ettevõte peab olema innovaatiline. Kerge öelda, aga kuidas päriselt uuendusmeelne olla? Innovatsiooni meistriklasse korraldavad juhtimistreenerid Mart Kikas ja Marko Rillo räägivad, kuidas head ideed üles leida ja ellu viia.
Aivo Takis: kruiis pole ammu enam Ameerika pensionäride pärusmaa
Tänavu reisib kruiisilaevadel üle maailma 25 miljonit inimest. Eesti suurima kruiisiagentuuri ja reisibüroo Estravel juhatuse liige ja aktsionär Aivo Takis räägib, mis on kruiisihulluse taga. Miks peaks üks eesti inimene üldse kruiisile minema?
Meist igaühest sõltub Eesti püsimine ehk miks äris on usaldus palju võimsam kui raha
Eestil on pikk traditsioon puidu- ja masinatööstuses, meie disainereid kiidetakse üha enam, oleme startup-rahvas. Meie tervisetehnoloogia areng on eeskujulik, meil on hea maine e-teenuste valdkonnas ning me suudame IT abil edukalt tegevusalasid ühendada.
Mitmekesisus ettevõttes: organiseeritud ja tulutoov Paabeli segadus
Mitmekesisusega tegelemine organisatsioonis on tunduvalt lihtsam ja soodsam, kui esmapilgul tundub. Ettevõtte suurus ei ole seejuures oluline ja peamine sõnum jääb samaks: kui mitmekesisus on juhtkonna tasandil tähtsustatud ja strateegiliselt kaasatud, tõuseb sellest ka tulu.
Samas firmas kuni pensini? Ei, aitäh, mul on parematki teha!
Töötajate lojaalsus ei ole enam ammugi iseenesestmõistetav ning tehnoloogia pidev areng ja töö projektipõhisus on personalijuhtimise osakaalu üha olulisemaks muutnud. Lähemalt räägib rahvusvahelise konsultatsiooniettevõtte Columbus palga- ja personalitiimi konsultant Juta Tasa.
Turundusäss Beyonce teab: kui elu pakub sidrunit, siis tee sellest limonaadi.
Kui Beyonce tänavu kevadel oma uue kogumiku "Lemonade" välja tõi, tõusis see raketina Billboardi tabeli tippu. Beyonce’st sai esimene laulja ajaloos, kelle kõik kuus plaati trügisid kuulsas edetabelis esikohale. See ei saa olla juhus. Ei olegi.
Närvid läbi nagu politseikoeral.
Taavi Veskimägi – praktiku peegeldus Seda lugu kirjutades ei tea ma veel, kas presidendiks saab Eiki Nestor, Siim Kallas või hoopis keegi kolmas. Aga Nestoril ja Kallasel on üks ühine omadus, mida ma olen nendega koos töötades kogenud ja mis teeks neist mõlemast hea presidendi..