Ekspert, aga eelkõige inimene
Taavi Veskimägi – praktiku peegeldus Eleringi personalijuht on meie personalivalikute puhul tihti küsinud, miks ma eelistan just üht inimest teisele. Mille alusel ma inimesi valin? Olen alati eelistanud organisatsioonitöö jaoks õigeid isikuomadusi spetsiifilisele valdkonna pädevusele või varasemale kogemusele.
Duet Ex Machina. Inimesed ja targad masinad: abielu, mida pole võimalik enam lahutada
Nutikad seadmed alates Androidi vidinatest kuni isesõitvate autodeni on tulnud selleks, et jääda. Inimeste ja masinate vaheliste suhete lihvimine on disainerite jaoks kujunenud aga üsna raskeks ülesandeks. Kirjutab David Berreby. Pool sajandit tagasi oli Ameerikas kaugsõiduveoki juht maanteede kuningas.
Kas palk peaks töökuulutuses näha olema?
Millist infot tööotsijad töökuulutusest saada soovivad? Kas ja kuidas võib tasu avalikustamine mõjutada värbamistulemusi? Vastuse leiame Katrin Veidenbaumi magistritöös, mis tunnistati hiljutisel PARE konkursil üheks oma ala parimaks Eestis.
Kuidas läbipõlemist ära tunda?
Mis aitab läbipõlemist varakult ära tunda? Milliseid ohumärke jälgida? Millal on viimane aeg pidurit vajutada? Läbipõlemise tunnused on väga lihtsad, tõdeb koolitaja Kaisa Kase, kuid hoiatab samas oma kogemustele toetudes, et nende äratundmine ei olegi nii kerge.
Lingvisti täiesti uudne keeleõpe. Vaat mis juhtub, kui tuumafüüsik asja käsile võtab!
Kui suudad Šveitsis CERN-i tuumaosakeste kiirendis salapäraseid bosoneid otsida, siis suudad ka võõrkeele õpetamise pea peale pöörata. Just nõnda tegi Mait Müntel, kelle välja töötatud Lingvisti keeleõppeprogramm on jõudnud 300 000 fänni kõrval ka Ameerika ja Jaapani koolidesse.
R-kioski tegevjuht Tiia Ilves: näljane inimene ei ole meeldiv kolleeg, sõber, ema, isa ega abikaasa
Ilmselt oled märganud, kui palju on R-Kiosk võrreldes mõne aasta taguse ajaga muutunud. Tänaseks on kioskitest saanud üsna mõnusad mugavuspoed, kus toidul on kandev roll. Parimatest juhatajatest on aga saanud ettevõtjad.
Architect11- arhitektuuribüroo, mida ei juhi arhitekt
See polnud aprillinali. Ega ka mitte juhus. Igal juhul aprillikuus pani arhitektuuribüroo Architect11 kinni koguni kaks võimsat konkurssi, nii Tartu ülikooli IT-hoone kui sisekaitseakadeemia hoone oma. Kuidas nii saab? Architect11 partnereid Janar Toomessod ja Illimar Truverki usutleb Henrik Urbel.
Tere tulemast, laud-sohva! Teoreetikud mööbli kallal ehk kuidas loovusait loovust päris elus kasutab
Sa võid ju väga hästi loovust juhtidele õpetada, aga kuidas olla loov praktilises elus? Neitsijärve Loovusaida tegijad otsustasid seda igal juhul proovida… ja tulemus oli väga lahe! Kuidas unikaalne laud-sohva sündis, räägivad eestvedajad Indrek ja Ivar Maripuu.
Naisjuht – ära lepi vähemaga, sa oled väärt rohkem!
Kui Kristina, Marje, Hedi ja Andra DHL-i klienditeenindajaks tööle tulid, ei osanud nad aimatagi, et ühel heal päeval on nad DHL-i Eesti tipp-juhtkonna liikmed, mis, muide, koosnebki ainult naistest.
Londoni moenädal ja ajakiri Vogue räägivad: Eesti kindameister jätab maailma kindamustrisse oma jälje
"Kindad on riietuse prominentne detail, mis lisab väljanägemisele ajatut elegantsi," teab Londonis meisterlikke nahksõrmikuid tootva Riina O loovjuht ja peakindameister Riina Õun.
Mr Hando: Eesti kõige kuulsama guru kaksikelu
Tõepoolest, Eesti suurimate turunduskonverentside peakorraldajal Hando Sinisalul (46) on ka teine elu. Pidevad esinemised Indoneesias, Filipiinidel, Malaisas, LAV-is, Botswanas ja veel paljudes paikades on teinud temast meie presidendi järel Eesti kõige rahvusvahelisema mehe.
Tee oma toode koos disaineriga maailmakuulsaks!
Miks peaks disain olema igas firmas sama loomulik asi kui raamatupidamine? Directori vestlusringis osalesid Jane Oblikas ja Pille-Liis Milvere Disainikeskusest, Kaja Kruus Proeksperdist, Rasmus Rask LaMuust ja Anu-Maaja Pallok Kultuuriministeeriumist ja Marion Raudsepp EAS-ist.
Be the change you want to see in the world
Ole ise see muutus, mida sa soovid maailmas näha. Minu igapäevatöös kommunikatsiooninõustajana keerlevad teemad ühel või teisel moel ikka ja aina ühe suure küsimuse ümber.
Aeg riietumisreeglid tänapäeva tuua?
Mõned kuud tagasi lõi Briti meedias laineid lugu, kus tõstatati küsimus, millise piirini võivad ettevõtted töötajatelt nõuda kindlate riietumisreeglite ehk dress code’i järgimist.
Kumb on parem, kas juhtida Eestit kui autobaasi või kui EÜE-t?
ETV sai taasiseseisvumise aastapäeval hakkama ühe tõeliselt tänuväärse teoga, ekspeaministrite intervjuudega. Vestlused Mart Laari ja Tiit Vähiga jäid mulle eriti silma. Meestele on tulnud veerand sajandit turjale, kuid võta või jäta, midagi pole muutunud. Tiit Vähi.