Euroopa Liidu rahandusministrid rääkisid reedel, 7. novembril toimunud koosolekul Brüsselis ELi eelarvest. Päevakorras olid ka majandusprognoos, programmiriigid ning mitmed maksualased küsimused. Ministrid saavutasid põhimõttelise kokkuleppe ema-tütarettevõtte direktiivi muudatustes, mille eesmärk on vältida maksusüsteemide piiriüleseid kuritarvitusi, kus äriühingu tulu ei maksustata kummaski liikmesriigis.
Arutati ka käibemaksudeklaratsiooni ühtlustamist, kus Eestile on oluline, et maksustamisperiood ei pikeneks. Rahandusministrid kinnitasid lõplikult ka Euroopa Komisjoni loa Eestile ettevõtete sõiduautode käibemaksu mahaarvamise erandiks.
"Tähtis on, et Eesti maksusüsteem jääks selgeks ja lihtsaks. Seepärast toetame käibedeklaratsioonide ühtlustamisel juba kehtivaid lühikesi käibemaksu tagastamise tähtaegu," ütles rahandusminister Maris Lauri. "Samuti on hea, et täna sai Eestis plaanitud maksumuudatus lõpliku heakskiidu, sest see on samm õiglasema maksustamise suunas. Käibemaks on tarbimismaks ja regulatsiooni üks eesmärk on suunata asjaosalisi tegema mõistlikumaid valikuid."
Eestile antud erand piirab ettevõtete sõiduautode kulude käibemaksu mahaarvamist. Kui autot kasutatakse vaid ettevõtluseks, siis saab endiselt maha arvata kogu käibemaksu, muudel juhtudel 50%.
Eurorühma kokkusaamisel arutati neljapäeval, 6. novembril põhjalikult Kreeka programmi võimalikke jätkumeetmeid. Arutelu Kreeka üle jätkub, otsuseid programmist väljumiseks loodetakse detsembri kohtumiselt. Eurorühma hinnangul vajab Kreeka ilmselt üleminekurahastust, kokkulepet selle täpse viisi kohta aga alles otsitakse.
Lisaks räägiti Euroopa Liidu eelarvest, kus on korraga arutelu all liikmesriikide maksete korrektsioonid, paranduseelarved ning 2015. aasta eelarve eelnõu. Liikmesriigid ootavad Euroopa Komisjonilt ettepanekut, mille alusel vaidlused lahendada.
Eesistuja andis ministritele ülevaate finantstehingute maksustamise tõhustatud koostöö protsessist. Euroala ministrid arutasid ka Küprose programmi ning euroala fiskaalpoliitikat.