Maksu ja tolliamet Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekkinud dokumentidega ehk Panama paberitega seoses menetlusi tõenäoliselt ei alusta, sest seal kajastuv on suures osas aegunud.
"Maksumenetluse alustamiseks peavad meile kättesaadavad muud andmed samuti andma põhjust esitada konkreetsele ettevõttele/ettevõtjale täpsustavaid küsimusi," ütles maksuameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.
"Võimalike maksumenetluste puhul peame arvestama ka seaduses ettenähtud maksumääramise aegumise 5-aastase tähtajaga. Arvestades, et tähtaja sisse peab jääma kogu vajaliku info kogumine ja tõendamine, siis on suurem võimalus jõuda tulemusteni värskemate rikkumistega," lisas ta.
"Panama paberitest saadav info võib olla meile aga oluliseks vihjeks tähelepanu suunamisel konkreetsetele asjaoludele. Kuna maksumenetlused on maksusaladuse kaitse all, siis kindlasti ei saa me võimaliku kontrollitoimingu fakti kinnitada konkreetsete isikute puhul," rääkis Liivamägi.
Rahvusvaheline Uurivate Ajakirjanike Konsortsium (ICIJ) asus aprilli alguses avaldama Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca lekitatud dokumentidele toetuvat ajakirjanduslikku uurimustööd, millest selguvad firma kliendid aastatel 1977-2015.
Esmaspäeva õhtul avaldatud ettevõtete, kasusaajate ja ettevõtete nimistust selgub, et Eestiga on seotud kokku 108 Mossack Fonseca klienti ning 82 Eesti aadressi. Dokumendid mainivad muuhulgas endist investeerimispankurit Kalle Norbergi, BLRT grupi suuromanikku Fjodor Bermani ja kinnisvaraettevõtjat Hillar Tederit.