Maksu- ja Tolliamet uuendas 2. septembril maksuvõlglaste nimekirja. Septembri alguse seisuga on nimekirjas 4622 äriühingut, kelle maksuvõlg kokku on 120,82 miljonit eurot. MTA on nimekirjas olevaid isikuid võla olemasolust eelnevalt ka teavitanud. Maksu- ja Tolliamet avaldab oma kodulehel juriidilistest isikutest maksuvõlglaste nimekirja alates juunist 2014, et suurendada maksumaksjate motivatsiooni täita maksukohustused õigeaegselt ning seeläbi toetada võrdset konkurentsi.
- Maksuvõlglaste nimekiri 02. septembri 2014 seisuga .xls formaadis
- Maksuvõlglaste nimekiri 02. septembri 2014 seisuga .pdf formaadis
Nimekirjas kuvamise põhimõtted on järgmised:
- isiku maksuvõlg on vähemalt 1000 eurot
- vähemalt ühe võlas oleva nõude tasumise tähtpäevast on möödunud 30 kalendripäeva
- isikul puudub ajatamise graafik
- maksuvõlg on sissenõutav.
Isikutel, kellele on välja kuulutatud pankrot, kuvatakse ainult seda võlga, mis on tekkinud pärast pankroti väljakuulutamise päeva. Nt kui äriühingul oli maksuvõlg pankroti väljakuulutamise päeval 7000 eurot ja pärast pankrotti tekkis juurde võlg 1000 eurot, siis päringus kuvatakse äriühingu võlgnevusena ainult 1000 eurot. Kui isikul on kehtiv vaidlus, siis olenevalt vaidluse sisust, kas võlga ei kuvata või kuvatakse vaidlustatuna.
- kui isiku ettemaksukontol olev summa on võrdne või ületab maksuvõla summa, siis isikut nimekirjas ei kuvata. Kui aga summa on väiksem kui maksuvõlg, siis kuvatakse isiku maksuvõla kogusummat ilma mahaarvamisi tegemata.
- kui isiku tagastuskontrollis olev summa ületab maksuvõla summa, siis isikut nimekirjas ei kuvata. Kui tagastuskontrollis olev nõue ületab maksuvõla summat sama liiki nõude ulatuses, siis seda nõuet maksuvõla summa arvestamisel arvesse ei võeta. Näiteks kui isiku maksuvõlg on 10 000 eurot, millest 3000 eurot moodustab käibemaksu võlg ning isikul on 5000 euro suurune käibemaks tagastuskontrollis, siis kuvatakse isiku maksuvõla summaks 7000 eurot.
Nimekirjas kuvatakse andmeid 1. kuupäeva seisuga. Tabelit uuendatakse igakuiselt 1. kuupäevale järgneval tööpäeval.
Jooksvalt on võimalik ajakohaseid andmeid kontrollida e-maksuametis/e-tollis või avalikus maksuvõla päringus.