Põllumajandusplasti tootjail on kohustus jäätmeid tagasi võtta

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Valitsuselt heakskiidu saanud määrus kohustab tootjaid taaskasutama kõik tarbijatelt kogutud põllumajandusplasti jäätmed. Vähemalt pool neist jäätmetest tuleb uuesti materjalina ringlusse võtta.

Sellest aastast jõustunud jäätmeseaduse muudatusega on põllumajandusplasti tootja kohustatud kokku korjama põllumajandusplastist tekkinud jäätmed. Täna valitsuselt heakskiidu saanud määrus reguleerib nõudeid nende kogumiseks, taaskasutamiseks ja kõrvaldamiseks.

Edaspidi tuleb põllumajandusplasti tootjal tarbijatelt kokku koguda vähemalt 70 protsenti eelnenud kalendriaastal müüdud põllumajandusplasti massist. Eesmärk on senisest enam suunata puhast põllumajandusplasti materjalina ringlusse, et seda kasutada uute toodete valmistamiseks. Kogumise määr tagab, et tootjatel säiliks tahe kokku korjata võimalikult palju jäätmeid.

Tootja on kohustatud taaskasutama kogutud põllumajandusplasti täies ulatuses, vähemalt 50 protsenti sellest tuleb materjalina ringlusse võtta, ülejäänud osa võib taaskasutada muul viisil. Tarbijad ehk põllumajandusettevõtted ja aiapidajad saavad tagastada põllumajandusplasti jäätmed tootjale ning tootjail on kohustus luua igasse maakonda vähemalt üks kogumispunkt.  Tootja ja jäätmevaldaja vahelisel kokkuleppel võib kogumist korraldada ka põllumajandusplasti kasutaja juures. Oluline on, et põllumajandusplast ei seguneks teiste jäätmete või materjalidega.

Põllumajandusplasti tootjad on näiteks silopallikile, silokattekile, kiletunneli, kattevõrgu või plastnööri valmistajad või maaletoojad. Jäätmete kogumispunktide kohta saab infot otse tootjatelt ning põllumajandusplasti müüvatest kauplustest.

Allikas:  Kliimaministeerium
Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll