Rahandusministrid leppisid kokku ema- ja tütarettevõtete maksustamises

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Teisipäeval, 9. detsembril jõudsid Euroopa Liidu rahandusministrid poliitilise leppeni ema- ja tütarettevõtete maksustamise direktiivi muutmises.

Direktiivi muutmise eesmärk on vähendada Euroopa Liidus maksudest kõrvale hoidmise skeeme. 2003. aastal vastu võetud direktiivi esialgne eesmärk oli vältida kontsernide teistes liikmesriikides asuvate tütarettevõtete topeltmaksustamist, kuid kontsernid on hakanud seda ära kasutama maksude vältimiseks väga suures ulatuses.

"Maksusüsteemi ärakasutamise vastase klausli lisamine direktiivi võimaldab liikmesriikidel paremini võidelda korporatsioonide agressiivse maksuplaneerimise vastu, tagades sellega õiglasema ettevõtete maksustamise üle kogu Euroopa Liidu," ütles eesistujamaa Itaalia rahandusminister Pier Carlo Padoan.

Ministrite nõukogu otsust tervitas ka Euroopa Komisjon, kes on muudatusettepaneku autor. "Tunnustan rahandusministrite teisipäevaseid otsuseid, mis avavad uue rinde korporatsioonide maksuvältimise ja agressiivse maksuplaneerimise vastases võitluses," kommenteeris komisjoni majandus-, rahandus-, maksude ja tollide volinik Pierre Moscovici.

Praegu on rahvusvaheliste ettevõtete seas tavaline maksudest kõrvalehiilimise skeem tütarfirmadeahela loomine, mis juhivad ettevõtte kasumi läbi Hollandi ja Iirimaa kuhugi Kariibi mere maksuparadiisi. Oktoobri keskel teatas Iirimaa, et sulgeb ennetavalt nii-öelda tulumaksuaugu. Edaspidi muutuvad kõik Iirimaal tegutsevad firmad maksukohustuslikuks. Alates tulevast aastast kaotatakse Double Irish’i võimalus uutel firmadel ja 2020. aastaks vanadel firmadel.

Allikas:  BNS

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll