Rahandusministeeriumi sõnul ei ole enne järgmist aastat kavas luua eraldi spordiklubidele mõeldud kompensatsioonimeedet, mis võimaldaks neid toetada sportlastele ja treeneritele palkade maksmisel stipendiumite asemel.
"Riigi võimalikku kompensatsioonimeedet on kaalutud alates tänavu aasta algusest ning see tuleb arutusele sügisel järgmise aasta riigieelarve valmimise käigus. Lisarahastus eeldab valitsuse eraldi otsust. Maksu- ja tolliametil on sel teemal käsil ka aktiivne teavitustegevus," ütles rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Ott Heinapuu BNS-ile.
Maksu- ja tolliamet (MTA) loodab, et spordiklubid hakkavad teavitustegevuse tõttu tasuma makse nii sportlaste kui ka treenerite palkadelt ja lõpetavad neile stipendiumite kaudu töötasude maksmise. "MTA kontrollib eeskätt neid spordiklubisid, kelle maksukäitumises ei ole muudatusi näha," ütles MTA avalike suhete juht Rainer Laurits BNS-ile.
Hoolimata MTA püüetest lahendada spordivaldkonnas levinud töötasude stipendiumitena maksmise probleem, pole pingutused aastaga oluliselt situatsiooni parandanud – töölepinguga inimeste arv on kasvanud aastaga 13 protsenti.
Kui möödunud aasta esimesel poolaastal töötas MTA andmetel spordivaldkonna mittetulundusühingutes keskmiselt 742 inimest, siis käesoleval aastal on nende hulk kasvanud 13 protsenti 852 inimeseni. Palgafondi maht kasvas 18 protsenti 4,5 miljoni euroni ja keskmine palk 7 protsenti 680 euroni.