Automatiseerimine raamatupidamises – millised on peamised takistused ja kuidas neid ületada?

Foto: Shutterstock
PRO tellijale

Aeg-ajalt on mõistlik kõik ettevõtte protsessid ära kaardistada ning analüüsida, mis nendest on äritegevuse või mõne vastavusfunktsiooni täitmiseks vajalikud ning ehk on võimalik mõnda protsessidest automatiseerida. Automatiseerimislahendustest on väga palju abi muuhulgas ettevõtte raamatupidamise korraldamisel, alates liidestest pankade ning riigiasutustega kuni keerukate konsolideerimisprotsessideni välja.

Nagu igal teisel muudatusel on ka protsesside automatiseerimisel omad väljakutsed, alustades nende tegevuste identifitseerimisest, mida oleks tarvis ja mõistlik automatiseerida kuni selleni, et ettevõttes puudub vastav kompetents või mõni muu ressurss, et muudatust ellu viia.

Uurisime raamatupidajate käest, millised on peamised takistused raamatupidamisprotsesside automatiseerimisel. Erialakirjanduses on välja toodud, et automatiseerimisele vastuseisu üks põhjustest on hirm töökohtade kadumise ees. Mõnevõrra ootuspäraselt, seda põhjust automatiseerimise takistusena raamatupidajad ise välja ei too. Raamatupidaja roll on aga ajas muutunud andmesisestajast analüütikuks ning seoses tehisintellekti võidukäiguga on see suundumas eelkõige nõustamise suunas. Uue rolli teadvustamine aitab raamatupidajal ka automatiseerimisse positiivsemalt suhtuda.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll