Mida rohkem raamatupidaja töötab, seda vähem jõuab. Mida see tähendab?

Getuku raamatupidaja töötab

Möödas on ajad, mil tööl oli kohustuslik käia üheksast viieni. Algselt Põhjamaades populaarsust kogunud saanud flextime-st ehk töö- ja eraelu tasakaalu hõlbustavast paindlikust tööajast on nüüdseks saanud töökorralduses ülemaailmne fenomen. Nüüd teame, et edukas saab olla ka siis, kui lisaks tööle prioritiseerid aega ka endale ja oma perekonnale.

Leinonen Grupi tööefektiivsuse, kvaliteedi ning protsesside arendamise juht Pille Reiljan jagas oma kogemust töö- ja eraelu eristamisel: “Olen läbi paljude aastate ja võibolla mitte kõige helgemate hetkede aru saanud, et tööelu ja eraelu on kaks väga erinevat asja.”

Kuidas paindlik tööaeg töötajat aitab?

Aitab vältida läbipõlemist

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel saab igal aastal 745 000 inimest maailmas südamehaiguse või isegi infarkti, töötades üle 55 tunni nädalas. Tööaja mõõtmine aitab näha töösse investeeritud lisatunde ning tõestuse alusel saab töötaja küsida lisatundide eest väljateenitud puhkuse.

Annab vabaduse

Paindlik tööaeg annab rohkem iseseisvust korraldada töö tegemise aeg vastavalt vajadustele. Arstivisiidid on tihti tööpäeva keskel või on vaja lastele ootamatult kooli järele minna. Kui saad oma töögraafikut kohandada, on sul võimalus teha isiklikke toiminguid nii, et töökohustused ei jää unarusse.

Hoiab motivatsiooni kõrgel

Tsirkadiaanrütm ehk elutalitluse ööpäevarütm on igaühele ainulaadne 24-tunnine tsükkel, mis kontrollib sinu ärkvelolekut. Kas tunned end kõige erksamana õhtu- või hommikutundidel? Põhjuseks on siinkohal sinu isiklik ööpäevarütm. Sinule unikaalsetel produktiivsusperioodidel töötamine tagab parema keskendumisvõime, tänu millele on tööd tehes rohkem motivatsiooni ja saavutad kerge vaevaga häid tulemusi.

Kuidas paindlik tööaeg tööandjat aitab?

Eelmises peatükis mainitud punktid on väga olulised ka tööandjale. Töötaja läbipõlemise ennetamine hoiab väärtusliku töötaja ettevõttes. Kõrgem motivatsioon tagab paremad tulemused ning seeläbi aitab ettevõtet kasvatada.

Tööjõupuuduse ennetamine ja talentide värbamine

Konkurentsivõimelisena püsimiseks on vajalik leida kõige andekamad, töökamad ja tublimad spetsialistid.  ManpowerGroup Solutionsi läbiviidud uuring näitas, et ligi 40% töötajatest üle maailma leiab, et paindliku tööaja võimalus on töökoha vahetamisel kolme olulisima teguri hulgas. Paindlik tööaeg on hädavajalik tipptalentide tööle meelitamiseks ja nende hoidmiseks.

Kuidas paindlik tööaeg ettevõttes edukalt rakendada?

Paindliku tööajaga ei jää tööülesanded täitmata. Töötajatele antakse võimalus teha neid endale sobival ajal. Töötaja tööefektiivsusest ülevaate saamiseks on lihtsaim kasutada tööaja mõõtmist võimaldavat tarkvara. Tööaja mõõtmine võib aga tunduda kontrolliva meetmena juhtkonna poolt.

  • Selgita tööaja mõõtmise positiivseid aspekte. Paindliku tööaja ja ülesannetele aja mõõtmise tutvustamisel rõhuta paindliku tööaja eeliseid töötajale.
  • Pööra tähelepanu ületunnitööga seotud probleemidele. Anna töötajale selge ülevaade ületundide hüvitamisest, kas lisatasu või puhkusepäevade näol.
  • Kasutage rakendusi hõlpsamaks suhtlemiseks. Võtke ettevõttes kasutusele tarkvara, mis võimaldab sujuvat koostööd ja info jagamist.
  • Kasuta tööhaldustarkvara sujuvamaks tööaja mõõtmiseks. Eestis loodud tööhaldustarkvara Uku on kasutajasõbralik ning hõlmab endas lisaks tööaja mõõtmise funktsioonile ka paindliku tööaja ehk flextime-i tööriista.

Uku paindliku tööaja funktsioon muudab sinu kui juhi elu lihtsamaks

Uku paindliku tööaja funktsioon võimaldab raamatupidajatel oma tööaega kergelt organiseerida ja oma heaolu prioriteediks seada. Siin on vaid mõned põhifunktsioonidest, mis teevad Ukust sinu ja sinu töötaja võimsa abilise:

  • Hea ülevaade tööajast: Kohandatav vastavalt sinu ettevõtte vajadustele, näiteks töötundide arv nädalas, puhkused ja riigipühad.
  • Ajakirjete kinnitamine: Lukusta ja kinnita ajakirjed nädala- või kuupõhiselt.
  • Puhkused ja puudumised: Sisesta Ukusse puhkuse-, hooldus- või haiguspäevad või puudumised.
  • Puhkepäevade väljastamine: Võta ületunnid välja puhkusena.

Paindlik tööaeg annab raamatupidajatele võimaluse saada tasakaalukas, õiglane ja täisväärtuslik tööelu. Hüvasti vanamoelised piirangud ja tere tulemast kaasaegne lähenemine!

Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll