Valitsus jättis töötuskindlustusmakse määrad muutmata

Raha Säästma Sent
Foto: Depositphotos

Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks töötukassa nõukogu ettepaneku, millega jäetakse töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele ehk 2,4 protsendile, millest töötajad tasuvad 1,6 ja tööandjad 0,8 protsenti. 

Määrus “Kindlustatu ja tööandja töötuskindlustusmakse määrad aastatel 2025–2028” avaldati 24. septembril 2024 Riigi Teatajas ning jõustub 2025. aasta 1. jaanuaril.

Vaata ka: Töötuskindlustusmakse määrad alates 2003. aastast


Töötukassa teeb ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr muutmata

28.08.2024

Eesti Töötukassa nõukogu teeb valitsusele ettepaneku jätta töötuskindlustusmakse määr järgmiseks neljaks aastaks senisele tasemele, s.o 2,4%, millest töötajad tasuvad 1,6% ja tööandjad 0,8%.

Eesti Töötukassa nõukogu esimehe Aaro Lode sõnul ei soovi töötukassa nõukogu praegusel keerulisel ajal töötuskindlustusmaksu tõsta.

“Majandusprognoos ja tööturu olukord annavad põhjust olla mõõdukalt optimistlik, kuid peame olema valmis ka ootamatusteks. Maksemäära samaks jättes on töötukassal võimalik järgmisel aastal kõik kohustused täita ja ka reserve koguda. Nõukogu vaatas enne otsuse tegemist läbi ka võimalikud riskistsenaariumid ja võime olla kindlad, et töötuskindlustuse vahenditega saame hakkama ka keerulisematel aegadel,” sõnas Lode.

2,4% maksemääraga on 2025. aastal töötuskindlustuse kogutulud 338,4 miljonit eurot, töötuskindlustuse kulud aga moodustaksid 346,1 miljonit eurot. Arvestades kõigi töötuskindlustusvahendeid puudutavate tulude ja kuludega, kahanevad prognoosi järgi 2025. aastal töötukassa varad 7,7 miljoni euro võrra. Oodatav netovara väärtus on 2025. aasta lõpuks 548,7 miljonit eurot. Eelmise aasta lõpu seisuga oli töötukassa netovara väärtus 568,8 miljonit eurot.

Töötuskindlustus käivitus Eestis 2002. aastast. Kõige kõrgem oli makse määr aastatel 2009 – 2012, mil see ulatus 4,2 protsendini – töötaja tasus sellest 2,8 ja tööandja 1,4 protsenti. Töötuskindlustusmäär 2,4% on olnud aastast 2015.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll