Tänasel Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel (Ecofin) Brüsselis kiideti heaks Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fondi (EFSI) tegevuse laiendamine ja pikendamine.
"Euroopa majanduse turgutamiseks mõeldud EFSI on olnud edukas projekt, millest on kasu saanud ka Eesti. Euroopa majandus kasvas viimases kvartalis vaid 0,4 protsenti, tulevikus vajab toetamist eriti investeeringute tase," ütles rahandusminister Sven Sester.
Tänase otsusega suurendati EFSI mahtu 500 miljardi euroni ja pikendati selle tegevusaega aastani 2020. 2015. aastal loodud EFSI eesmärk on suunata Euroopa Liidu majandusse uusi investeeringuid. Eestis vahendavad EFSI krediidiliine näiteks Swedbank ja Kredex.
Veel arutasid rahandusministrid maksude vältimise ja rahapesuvastase võitluse regulatsioone. Maksude vältimise vastase direktiivi täiendustes praegu veel kokkulepet ei saavutatud. "Eesti toetab direktiivi eesmärke, kuid praeguses faasis tuleb analüüsida, kuidas ettepanekud täpsemalt meie maksusüsteemiga sobiksid," kommenteeris Sester.
Eilsel eurorühma koosolekul rääkisid rahandusministrid Kreeka teise ülevaatuse olukorrast. "Esmaspäeva õhtul tegid Euroopa Komisjon, Euroopa Keskpank, Rahvusvaheline Valuutafond ja Euroopa stabiilsusmehhanism eurorühmas ülevaate Kreeka programmi teise ülevaatuse edenemisest. Praegu saab öelda, et koostöö sujub paremini kui varasematel perioodidel. Paranenud on ka Kreeka majandusolukord, mida nad loodetavasti õigesti ära kasutavad," ütles Sester.
Tänasel kohtumisel räägiti veel pangandusliidu tulevikust ja esitletakse digitaalse ühisturu algatuse käibemaksupaketti. Ministrid rääkisid ka investeeringuid takistavatest teguritest, mis on kogu Euroopas ühised. Peamisteks muredeks on ülemäärane halduskoormus, keerulised maksusüsteemis, väikeste ja keskmiste ettevõtete ebapiisav ligipääs finantseerimisele.
Rohkem infot leiab siit.