Sertifitseerimiskeskuse andmeil tehakse Mobiil-ID-ga umbes 1,8 miljonit toimingut kuus, millest 75 protsenti moodustavad pangatoimingud.
Mobiil-ID kasutajate arv Eestis läheneb 50 000-le. Igal kuul liitub Eestis Mobiil-ID-ga umbes 2000 uut kasutajat, teatas Elion BNS-ile. "Mobiil-ID kasutajate arvu tõusus mängib olulist rolli ka nutiseadmete pealetung, sest nutitelefoni või tahvelarvutisse ei saa sisse logida ID-kaardiga, seega on Mobiil-ID sel juhul asendamatu ning ka kõige mugavam viis enda tuvastamiseks ja digiallkirja andmiseks," rääkis Eesti Telekomi tootearenduse juht Lauri Läheb.
Mobiil-ID on riiklik isikutunnistus, mis asub mobiiltelefoni SIM-kaardil ning on seetõttu kasutajaga alati kaasas. Mobiil-ID võimaldab teha samu ID-kaardile sarnaseid e-toiminguid. Mobiil-ID-ga saab näiteks logida internetipankadesse ja anda digitaalallkirja nii arvuti kui ka mobiiltelefoni vahendusel – ja seda nii Eestis kui ka välismaal. Mobiil-ID annab võimaluse teostada turvalisi e-toiminguid ka ID-kaardi lugejata ning spetsiaalse tarkvarata arvutites.
Mobiil-ID turvalisus on Elisa hinnangul võrreldav ID-kaardi omaga. Isiku tuvastamine või allkirja andmine ei toimu automaatselt, vaid alles peale PIN1- või PIN2-koodi sisestamist. Samuti toimub Mobiil-ID toimimiseks vajalik andmevahetus taustal krüpteerituna.
Nagu ID-kaart, on ka Mobiil-ID eraisiku omand, mistõttu ei vaja näiteks firmatelefoni kasutajad liitumisel firma volitust.