Struktuuritoetuste riigiosalust vähendatakse 27,2 miljoniga

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Riigi omafinantseering käesoleva eelarveperioodi struktuuritoetustele võib liikuda senisest suuremas mahus ehk 27,2 miljoni ulatuses toetustesaajatele, selgub materjalidest, mille rahandusministeerium on esitanud valitsusele.

Rahandusministeeriumi hinnangul ei motiveeriks 100-protsendiline toetus ilma toetuse saaja omapoolse panuseta neid esitama kõige otstarbekamaid projekte. Piisav omaosalus oleks see, mis tagab, et toetuse saaja on ka ise rahaliselt vastutav mõistlike projektide esitamise ja teostamise eest.

Selle tulemusel võib lähiaastate eelarveliste vahendite vajadus väheneda näiteks sotsiaalministeeriumis 9 miljoni euro võrra, selle võrra kasvavad taotlejate ja töötukassa finantseeringud. Haridus- ja teadusministeeriumil väheneb see 7,4 miljonit eurot ning taotlejate ja RMK omaosaluste suurendamise teel vähenevad keskkonnaministeeriumi kulud 4,3 miljoni euro võrra.

Riikliku kaasfinantseeringu vähenemine ei oleks täies ulatuses võit valitsussektori eelarvepositsioonile, märgitakse seletuskirjas. Ettepanekus toodud umbes 27 miljonist eurost hinnanguliselt 3 miljonit eurot muutus riigieelarveliste asutuste omafinantseeringuks. "Sellest oleme arvestanud, et umbes 2,5 miljonit eurot tuleb kindlasti omafinantseeringu lisataotluste katteks leida," seisab materjalides.

KOV-dele omafinantseeringu nõude kehtestamine ei tähenda ilmtingimata samas ulatuses KOV kulude suurenemist kui on valitsussektori positsiooni paranemine või et riigieelarvest samas mahus täiendavaid vahendeid ikkagi eraldama peaks. "Eeldame, et tehakse vajalikke projekte — põhikoolivõrgu ümberkorraldamine — ja vajadusel jäetakse midagi vähem olulist tegemata."

Meetmete nimekirja alusel antavate toetuste maht on kokku 3,53 miljardit eurot. Eesti-poolne nõutav minimaalne kaasrahastamismaht EL fondide kasutamiseks kaetakse vastavalt rahastamiskavale riigieelarvest ja/või toetuse saajate — kohalikud omavalitsused, erasektor, mittetulundussektor omafinantseeringust.

Allikas:  BNS

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll