Artikli esimeses osas rääkisime, kuidas kirja üles ehitada, seekord vaatame, milline keel ja sõnavara sobib ametikirja, kas attachment või manus ning jagame kirja kirjutamise nippe.
Kuidas ja mida manustada?
Sageli saadame koos kirjaga manuseid. Tänapäeval ei ole enam seda probleemi, et väga suure manuse saatmisel saab postkast täis, kuid väga mahuka (üle 15, mõnikord üle 25 MB) faili korral ei pruugi meiliprogramm suuta seda otse saata, vaid seda jagatakse mõne pilveprogrammi (Dropbox, Google Drive, Onedrive, iCloud jne) kaudu. Kui kirja saajal seda programmi ei ole, ei pruugi ta aga manust kätte saada. Seepärast oleks viisakas adressaati väga suure manuse korral selle jagamisest hoiatada ja miks mitte ka paluda, et ta kinnitaks selle kättesaamist.
Mõnikord võib kohata sõnu attach, attachment, attachima, attachitud jne. Kui esimesed kaks on lihtsalt ingliskeelsed sõnad, mille järele pole eestikeelses tekstis vajadust, siis kaht viimast on peale selle ametniku soovitussõnastikus nimetatud tuletisteks, mis “rikuvad jämedalt tuletisreegleid”.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.