Nimi on inimese nägu. Sari “Mina ja Mehed”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ka raamatupidaja on võitleja suhete tallermaal, iga hariv loeng ja raamat on abiks.

Raamatupidaja alustab oma tööpäeva – mehed, naised, naised, mehed, tööruumis, telefoni otsas, meilimas ja sms-itamas. Olgu see siis töökaaslane ehk siseklient, partner või klassikaline klient ehk välisklient, iga inimene on erinev, eriline ja huvitav. Mõni suhe on suhteliselt suur katsumus, kuid seda suurem on isiklik suhtlusvõit, mis saavutatud heast kontaktist.

Vahel on päris lihtne vaid nime järgi selgeks teha, kas inimene on näiteks projektide, tehingute jm tööde algataja, edasiviija või pigem hoopis lõpetaja. Seeläbi saab selgeks, millised tema nõrkused ja millised tugevused. Kas on vajalik teda turgutada, et ta oma asjadega kuidagi alustaks või hoopis abistada, et kõik toredad sündinud ideed suureks sirguks ja elama hakkaks.

Iga ees- ja perekonnanime täht iseloomustab meid vastavalt:

  • A (Algatajad) 
  • E (Edasiviijad) 
  • L (Lõpuleviijad)

Tähed jagunevad vastavalt:

  • Algatajad: A E I K O R Z – need tähed nimes soodustavad projektide loomist, võimet asju käivitada, annavad ettevõtlikkust.
     
  • Edasiviijad: B F H J N P Q S T U W X Y – need tähed annavad oskuse jätkata loodud projekte, toetada ja täiendada juba alustatud ideid, samas võivad vahel viidata ka otsustamatusele.
     
  • Lõpuleviijad: C D G L M V – sellised tähed nimes annavad konstruktiivsust ja võime alustatud projektid ka lõpule viia, soodustavad projektide lõpetamist.

Nüüd vaata oma nime ja asenda iga täht vastavalt eelpool märgitule. Nõnda saad teada, kas oled rohkem algataja, edasiviija või lõpuleviija.

Näiteks nimi: Karin Ungro = AAAAE EELAA

Kokku on nimes 10 tähte, millest 6 algataja, 3 edasiviija tähte ja 1 lõpetaja täht. Selle loogika järgi peaks Karin olema eelkõige üks tubli suhete ja tegevuste alustaja, poole võrra vähem edasiviija ja lõpetajaks on tal  kasulik teha koostööd nendega, kellel lõpuleviija tähed ülekaalus.

Sellise testi ja palju muud põnevat võid leida äsja müügile ilmunud omapärasest uue ajastu psühholoogia õpikust, mille autoriteks karismaatiline koolitaja ja kirjanik Katrin Aedma, kes on ka meile esinemas käinud ja psühholoog, koolitaja ja kirjanik Toivo Niiberg. Raamat on teadaolevalt esimene sellises värvilises stiilis kirjutatud teos.

 

 
Sari: "Mina ja Mehed" keskendub naiste ja meeste erinevustele, suhetele, elu hoiakutele suuremas plaanis. Raamat on kroonikalaadne, nii mõnigi võib seal ära tunda iseennast või mõne Eesti avaliku elu tegelase. Enamus inimeste nimed on muudetud. Raamat sisaldab nii pilte, nalja, teste, seksuaalunistusi, naiste ja meeste arutelusid peenise pikkuse, suguelundite soengute jms osas, tõsist arutelu suuhügieeni, suitsetamise ja kehakaalu teemadel kui ka lõike Katrin Aedma salapäevikutest. Põhiteemaks on armulugu, mida vürtsitavad kõik eelloetletu ja Toivo Niibergi õpetlikud ja huvitavad kommentaarid. Põnev ja intrigeeriv lugemisvara, eluline õpperaamat ja huvitav, praktiline kingitus ka neile, kellele lugeda ei meeldi! Alla 18 aasta keelatud! 

NB! 2010 aastal ilmub sarja "Mina ja Mehed" raamat nr 2.

Pane tähele!