Töölepingu seaduse kohaselt peab tööandja kandma töötaja töötasu üldreeglina töötaja poolt määratud pangakontole. Praktikas on kõige levinumaks viisiks palga kandmine töötaja pangakontole.
Samas on töötajal õigus anda tööandjale suuniseid, et töötasu tuleks kanda kellegi teise pangakontole. Selleks peab töötaja andma tööandjale teada, millisele kontole tuleb palk kanda ja kes on konto omanik. Näiteks võib töötaja kohustada tööandjat maksma palka oma lapse, abikaasa, vanema või sõbra kontole. Sellise sammu põhjuseks võib olla näiteks asjaolu, et töötaja isiklik konto on arestitud kohtutäituri poolt.
Kui tööandja kannab palga kolmanda isiku pangakontole, siis peaks tööandja hilisemate vaidluste vältimiseks ülekande selgituses märkima, et tegemist on töötaja töötasuga.
Töölepingu seaduse kohaselt ei ole tööandjal õigust küsida, miks tuleb palk kanda teise isiku pangakontole, mitte töötaja enda kontole. Seadus ei luba tööandjal üldreeglina ka keelduda töötasu kandmisest kolmanda isiku pangakontole. Tööandja ei või kogu palka kanda teise inimese kontole aga juhul, kui töötaja töötasu on arestitud kohtutäituri poolt. Sellisel juhul on tööandja kohustatud osa töötaja palgast kandma kohtutäituri kontole.