Küttesüsteem on tervikuna kaasomandis

Küsimus: kortermaja igas korteris on küttesüsteemil eraldi kollektorid vahel, millega saab vajadusel radiaatorid välja lülitada üldisest küttesüsteemist. Kas radiaatorid ja korteri sisesed torud kuuluvad kaasomandisse või eraomandisse?
Või lähtutakse sellest, et küttesüsteem on suures plaanis n-ö tervik ja ühine? Kas ühistu saab üldkoosoleku häälteenamusega muuta korteri kütteradiaatorid omaniku vastutusalasse, lisades selle põhikirja, või on seadus ikkagi n-ö primaarne ja see oleks õigustühine?

Vastab Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige, Kvatro Kinnisvarahalduse juhatuse liige Andry Krass:

Küttesüsteem on tervikuna kaasomandis vastavalt korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 4 lõikele 3, mille kohaselt ei ole eriomandi esemeks hoone ja selle osad ega hoone püsimiseks või ohutuse tagamiseks või korteriomanike ühiseks kasutamiseks vajalikud seadmed ka siis, kui need asuvad eriomandi esemeks oleva hoone reaalosa piires.

Reaalosa sees olev küttesüsteem on vajalik nii hoone püsimiseks (konstruktsioonide kaitsmine), kui ühiseks kasutamiseks (stabiilne ruumitemperatuuri tagamine kogu korterelamus) ning seda ei saa (ka kokkuleppega) muuta. Seetõttu on korteriühistu sellekohased regulatsioonid tühised.

Allikas:  vastused.ee

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll