Kaugmüük ühenduse sees ja ühendusest välja ning käibemaksu deklareerimine (veebikoolitus)

Koolituse salvestist saab tellida SIIT

Kaugmüük võib toimuda nii euroopa ühenduse siseselt, kui ka ühendusest välja. Selliste tehingute korral aga tuleb kindlasti silmas pidada käibemaksuga maksustamise erisusi. Käibemaksuarvestuse lihtsustamiseks on võimalik kasutada OSS või IOSS erikorda. Kuidas see kõik toimib, sellest annab põhjaliku ning praktiliste näidetega illustreeritud ülevaate käibemaksu spetsialist Tõnis Elling.

Sihtgrupp

Raamatupidajad ja ettevõtjad, kes tegelevad käibemaksuarvestusega. Samuti on oodatud osalema kõik teised teemast huvituvad.

Eesmärk

Osaleja mõistab läbi praktiliste näidete kaugmüügiga seonduvat käibemaksu arvestust ja deklareerimise nüansse. Teadmised on vajalikud raamatupidaja (tase 5), vanemraamatupidaja (tase 6) ja juhtivraamatupidaja (tase 7) maksuarvestuse praktilise kompetentsi säilitamiseks ning tõstmiseks.

Teemad ja ajakava

10.55-11.00 Veebikoolituse keskkonda sisenemine
11.00-13.00
 • Kaugmüük
  • ühendusesisene
  • ühenduseväline
 • OSS ja IOSS erikord
  • kasutamise eeldused
  • kasutamise erisused
 • Kaugmüügi deklareerimine ja deklaratsioonide korrigeerimine
Koolituse maht on 2,67 akadeemilist tundi ehk 120 minutit. NB! Selleks, et veebikoolitus oleks sisukas ja ootuspärane, palume edastada tekkinud küsimused enne koolitust e-kirja teel aadressile karin.ungro@rmp.ee.

Veebikoolituse eripära

 • Koolitus toimub üle interneti - veebikeskkonnas. Üritust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivad kohas. Osalemiseks sobib süle- või lauaarvuti, mobiiltelefon või tahvelarvuti. Vajalik on internetiühendus ning mugavamaks kuulamiseks soovi korral kõrvaklapid.
 • Kanname üle koolitaja video- ja slaidipildi ning sarnaselt tavapärasele koolitusele on võimalik esitada küsimusi (kirjalikult), mis läbi moderaatori jõuavad lektorini.
 • Enne ürituse algust saadame kõigile arve tasunutele lingi, mille kaudu pääsete seminari otseülekandes osalema.

Osavõtutasu

 • Tavahind 85 EUR + km 20% = 102 EUR
 • SOODUSHIND rmp.geenius.ee registreerinud kasutajale 55 EUR + km 20%
Koolituse hind sisaldab veebikoolitust, allalaetavaid koolitusmaterjale ja ja otseülekandes osalenule tõendit. Peale seminari lõppu on võimalik koolitust järele vaadata kuni 31. mai 2023. Järelvaatamise lingi saadame postkasti pärast veebiseminari toimumist.  

Lektor

Tõnis Elling Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja
Tõnis Elling on maksundusega tegelenud 18 aastat. Tema esimene tööalane kokkupuude maksudega algas 1999. aastal, kui asus tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Aastaid oli ta Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis õppejõud. Tõnis Elling on spetsialiseerunud kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid) ning aastast 2009 tegeleb ka maksunõustamisega.

Loobumine

Koolitusel osalemisest loobumisel palume sellest ette teatada vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist.

Registreerimine

Registreerimine on lõppenud.