Lähenevad maksumuudatused

Käibemaks maksud laptop maksundus
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

Vajadusega tagada eelarvetasakaal, võttis valitsus vastu paketi, millega seoses ootavad Eestit ees olulised maksumuudatused aastatel 2024 ja 2025.

Muudatused käibemaksuseaduses

Alates 2024. aasta 1. jaanuarist kehtestatakse Eestis käibemaksu standardmääraks 22% senise 20% asemel. Ettevõtjate elu lihtsustamiseks on mõningatel juhtudel võimalik rakendada üleminekusätteid ja rakendada 20% käibemaksumäära kuni 2025. aasta 31. detsembrini:

  • üleminekusätet võib rakendada kassapõhise käibemaksuarvestuse korral. Tingimuseks on, et ostjale väljastati arve ning teenus osutati või kaup lähetati või tehti kättesaadavaks enne 2024. aasta 1. jaanuari. Sätet saab rakendada standardmääraga maksustatavate kaupade ja teenuste korral.
  • 20% määra on võimalik rakendada ka juhul, kui maksukohustuslane on enne 2023. aasta 1. maid sõlminud kirjaliku lepingu, mille kohaselt kauba või teenuse hind sisaldab käibemaksu või on lepingus välja toodud konkreetselt, et hinnale lisandub 20% käibemaksumääraga käibemaks. Mõlemal juhul on lisatingimuseks, et lepinguga ei ole ette nähtud võimalust hinda muuta seoses käibemaksumäära muutusega.

Alates 2025. aasta 1. jaanuarist muutub käibemaksumäär majutusteenustele, sh majutusele koos hommikusöögiga. Senise 9% asemel on uus käibemaksumäär 13%. Samuti tõuseb ajakirjandusväljaannete käibemaksumäär 5%-lt 9%-le. Siin on võimalik kasutada üleminekusätet kassapõhise käibemaksuarvestuse korral kuni 2026. aasta 31. detsembrini, juhtudel, kus ostjale väljastati arve ning teenus osutati või ajakirjandusväljaanne lähetati või tehti kättesaadavaks enne 2025. aasta 1. jaanuari.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!