Ilmad on jaanuari lõpus jätkuvalt külmad ja seega on hea võimalus pühendada rohkem oma väärtuslikku aega just tubastele tegevustele. Kui akna taga on käre külm ja lumi tuiskab, siis on ju mõnus toas soojas olla ja mõtetele voli anda. Muuhulgas tasub mõtteid mõlgutades asuda planeerima ka käesoleva aasta puhkuste aegu või kasutada seda tubast aega näiteks möödunud majandusaastast kokkuvõtteid tehes, et aastaaruande tähtaeg, mis seni veel mägede taga tundub olevat, liiga ootamatult kätte ei jõuaks.
Laupäeval algab veebruar, mida vanarahvas kutsus suurte rajude ja külmade ilmade tõttu radokuuks, tuisukuuks aga ka külmakuuks.
Veebruaris on:
- 28 kalendripäeva,
- 1 rahvuspüha ja puhkepäev – Eesti Vabariigi aastapäev (24. veebruar, mis on esmaspäevane päev),
- 19 tööpäeva, kui töötatakse esmaspäevast reedeni,
- 152 töötundi neil, kes töötavad esmaspäevast reedeni.
Laupäevaks, 1. veebruariks ootab maksuamet ettevõtetelt ja asutustelt maksusoodustustega seonduvat infot, et füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidel kajastuks korrektsed andmed. Esitada tuleb INF 2, INF 3, INF 4, INF 5, INF 6 ja INF 16. Puhkepäevale langev tähtpäev aga tähendab seda, et deklaratsioonid võib esitada ka esmaspäeval (vastavalt TsÜS § 136 lõikele 8).
Laupäevaks, 1. veebruariks on ettevõtja kohustatud isiku nõudmisel esitama talle eelmisel kalendriaastal tehtud väljamaksete, kinnipidamiste ning arvestatud sotsiaalmaksu tõendi vormi TSM, TSM 1 või TM 1.
Ei tohi unustada, et juba laupäevast alates peab kindlasti kasutusel olema ka IBAN kood ning pankadevahelised maksed laekuvad aeglasemalt kui seni.
Pühapäeval, 2. veebruaril on vormi ESD esitamise tähtaeg neil, kel on tööl töövõimetuspensioni saavaid isikuid, kelle eest maksab riik sotsiaalmaksu miinimummääras.
Rahvakalendris on 2. veebruaril küünlapäev, mille järgi on veebruari nimetatud ka küünlakuuks. Vanarahva töökalendris algas küünlapäevaga kangakudumine, mis kestis kuni jüripäevani.
Vaata 5. nädalat RMP.ee KALENDRIS.