Juhtivraamatupidaja, tase 7 esimesed kutsetunnistused on jagatud

Juhtivraamatupidaja, tase 7 kutsetunnistuste jagamine 07.12.2023Foto: Triin Omel

Detsembri alguses toimunud Eesti Raamatupidajate Kogu pidulikul vastuvõtul anti esmakordselt kätte “Juhtivraamatupidaja, tase 7” kutsetunnistused.

23. novembril 2023 Eesti Raamatupidajate Kogu juures tegutseva hindamiskomisjoni kinnitatud tulemuste põhjal omavad esmakordselt Eestis “Juhtivraamatupidaja, tase 7” kutsetunnistust:

  • Heli Eerik, Maaelu Teadmuskeskuse finants- ja strateegiaosakonna juhataja
  • Carolin Ruul, Sika AG kontserni finants- ja ärikontroller
  • Imre Pralla, Askendo OÜ juhatuse liige
Heli Eerik, Carolin Ruul, Imre PrallaFoto: Eesti Raamatupidajate Kogu

Esimene emotsioon peale tunnistuse jagamist oli kõigi kolme poolt tänu korraldusmeeskonnale. “Hästi suur tänu teile, et sellist asja teete. Meile kui finantsekspertidele on see suurepärane võimalus ennast proovile panna,” räägib Carolin. Imre lisab: “Olen seda pikemat aega oodanud ja usun, et see on väga olulise ajajärgu algus.”

“Tunnustan Eesti Raamatupidajate Kogu raamatupidaja kutse väärtustamise eest. Elame pidevas muutumises ja meie majandus nõuab kvalifitseeritud tegijaid – see ongi üks moodus, kuidas igal  ametikaaslasel on võimalus oma kogemustepagasit näidata ning ka uusi teadmisi ammutada,” kiidab Heli.

Eesti Raamatupidajate Kogu kutsekomisjoni töörühma juhi Christer Haimi hinnangul oli esimeste “Juhtivraamatupidaja, tase 7” kutsetunnistuste väljaandmine esimeseks etapiks Eesti pädevaimate raamatupidajate ametlikul tunnustamisel. “Kindlasti aitab oma teadmiste ja oskuste proovilepanek, töömappi kokku pannes ja kaitsmisel hindamiskomisjoni ees, tõsta nende professionaalide enesekindlust. Samuti tõstab nende väärtust töömaastikul,” sõnas Haimi.

Hindamiskomisjon tõdes, et juhtivraamatupidaja kutsetunnistuse saanute teadmised ja oskused vastasid kutsestandardis nõutule. Hindamiskomisjoni kuulusid Helle Noorväli, Juta Püvi ja Aivar Kangust.

Loe lisaks:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll