• Feliks |

    Kui äriühingu esindaja on toonud raamatupidajale nn. lihtsustatud ostuarveid (kviitungeid) ilma ostja ärinimeta ja kviitungeid millele on ostjaks märgitud juhatuse liikme nimi, siis sisend KM arvestuse jaoks oleks vaja mida teha?
    1. kui ostja nimi puudub (sõidukikütus) siis võiks juhataja kritseldada tsekile firma nime ja allkirja?
    kas ka siis vajalik, kui tasumine toimus firma pangakaardiga ?
    2. kui ostutsekk on juhatuse liikme nimele, siis võiks see juhataja nime asemel kritseldada firma nime ja allkirja kriipsud? kas ka sel juhul, kui tasumine oli firma pangakaardiga?
    See viimane variant on sageli kasutatav ehitusmaterjalide poodides sooduspäevadel. Kasulik teha ostud eraisikuna. Eriti väikeettevõtluses on iga säästetud sent kulude vähendamine.
    Ja teine lahendamata küsimus eelnevaga seotult:
    arvele märgitavad andmed müüja ja ostja kohta oleks nagu vajalikud Käibemaksuseaduse sätte täitmiseks, aga kui juhataja otsustab mitte arvestada tsekkidelt sisend KM siis polegi vist vajalik mitte midagi tsekkidele käsitsi juurde kritseldada ja piisab raamatupidamisele edastatud kuludokumentidest (mõned saadavad meili teel dokumendid skännitult failiks) ?
    Kuidas teete teie?
    Kuidas olla oma kliendi vastu arusaadav? Tean – tema jaoks on need kviitungid ettevõtlusega seotud ja minu märkused iga tseki juures on selgelt norimine.

  • Muhkus |

    1. Jah
    2. Ei.
    Mitte kuskil ei saa näha, et tasutud on firma kaardiga…
    Andmete nõue müüja ja ostja kohta tuleb raamatupidamise seadusest.
    Poodide sooduspäevadel ei ole enam täheldanud märget, et ainult eraisikutele…

  • Vastamiseks pead olema sisse logitud.