• madli |

    Tere,
    Küsimus järgmine: Kui oü on sundlõpetatud ( jaanuar 2020) ( maj. aastaaruannete tegemata jätmise tõttu ) , ning oü´le jäi vara ( sõiduk ) , siis nüüd kui kohtu kaudu taotleda likvideerimine tagantjärgi saamaks sõidukit sealt niiöelda surnud firma nimelt kätte , et seda müüa , siis kuidas see ainuosanikuga oü puhul käib. ( mainides ära et ainuosanikuna on tal eraisikuna võlad ) . 1. Kas loogiline on et likvideerimise tulemusena läheb see sõiduk esmalt ainuosaniku kui eraisiku nimele . 2. kui tal on võlad eraisikuna, siis kas see põhjustab nt. täiturite poolse aresti sellele sõidukile koheselt kui see peaks olema läinud tema nimele/tema varaks.. ( kui tal on elatisvõlg jne.. pangad jm. ) või jääb aega see müüa??. kas likvideerijad lisavad ametlikesse teadaannetesse selle nii, et täituritel on võimalus näha et eraisikule tekib seoses firma likvideerimisega nüüd vara, mida annaks nt. elatisvõlgnevuse katteks arestida ? . Vabandan kui jutt segane, aga ehk seletasin arusaadavalt :) Aitäh ette, kes oskaks lihtsalt ära seletada.

  • cassandra |

    no sul on mitu keerulist küsimust ühte patta pandud ja loodad foorumilt saada õiguslikku hinnangut..

    kui äriühing on sundlõpetatud ÄS § 60 alusel ja registrist kustutatud, siis on ainuvõimalik vara kätte saada esitada halduskohtule avaldus äriühingu registrisse ennistamiseks, see aga tähendab likvideerimismenetluse algatamist, mitte selle äriühingu äritegevuse jätkamist.
    kui õnnestub tagasi pöörata, siis likvideerimismenetluse käigus saab sõidukit müüa ükskõik kellele ja ükskõik millise hinnaga ja ainuomaniku kui eraisiku täitemenetluse kohustused siia ei laiene

  • Vastamiseks pead olema sisse logitud.