Artiklist saate ülevaate analüüsist “Millal on muutuva kuutasuga töötajatel rahaliselt otstarbekas 2022. aastal puhata?”.
Artiklis analüüsitakse, kui palju kasu või kahju saab töötaja, kelle igakuine töötasu ei ole püsiva suurusega, kes puhkab järjest 28 või 21, 14 või 7 kalendripäeva ja seda kahel erineval perioodil ehk puhates kuu alguses või lõpus.
- Juba 01.01.2012 toimusid muudatused keskmise tasu arvutamise korras ja taastati püsiva kuutasuga töötavatele isikutele nn töötasu säilitamise võimalus (“Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord” § 1 lg 11).
Seega, kui isik saab muutumatu suurusega töötasu, siis ei ole vajadust arvutada keskmist töötasu ning töötajale makstakse sama tasu, mis igakuiselt on makstud. - Samuti on määruses toodud selgelt välja, millise perioodi tasud tuleb aluseks võtta – sissenõutavaks muutunud töötasud. Seega sõltuvad paljuski nüüd aluseks võetavad 6 kuud sellest, millal on töötaja palgapäev.
Meie arvutustes on palgapäev 10. kuupäeval. (Kui aga puhkaja palgapäev on muul ajal, siis võib muutuda ka aluseks võetav periood ja seeläbi ka tasu suurus.)
Analüüsi eeldused olid:
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
- Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
- RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
- Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
- Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.