Ettepanekud käibemaksudirektiivi muutmiseks e-kaubanduse tarbijamüügi puhul

PRO tellijale

Euroopa Komisjoni ettepanek kannab pealkirja: nõukogu direktiiv, millega muudetakse direktiivi 2006/112/EÜ käibemaksueeskirju, mis on seotud maksukohustuslastega, kes võimaldavad imporditud kaupade kaugmüüki, erikorra kohaldamisega kolmandatelt territooriumidelt või kolmandatest riikidest imporditud kaupade kaugmüügi suhtes ning impordikäibemaksu deklareerimise ja tasumise erikorraga.

See kujutab endast Euroopa Liidu tollireformi paketiga seotud käibemaksudirektiivi muudatusi, mis puudutavad just imporditud kaupade kaugmüüki (B2C) ehk e-kaubandust tarbijamüügi puhul. Eelmised e-kaubandust puudutavad muudatused käibemaksueeskirjades tehti 2021. aastal. Siis tehtud muudatuste eesmärk oli saavutada võrdsed võimalused Euroopa Liidus tegutsevatele tarnijatele, kõrvaldades moonutavad eeskirjad, mis tekitasid e-kaubanduse turul konkurentsiprobleeme. Kaotati künnis, mis võimaldas vabastada käibemaksust väikese väärtusega saadetised, mille väärtus ei ületa 22 eurot. Selle tulemusena tuleb nüüd käibemaksu tasuda kõigilt kolmandatest riikidest või kolmandatelt territooriumidelt Euroopasse imporditud kaupadelt, olenemata nende väärtusest. Lihtsustati Euroopa Liidu sisest e-kaubandust. Loodi liidu-siseseks e-kaubanduseks mõeldud nn ühe akna süsteem, mida said liidu e-kauplejad kasutada ühe akna süsteemi kõikjal Euroopa Liidus toimuva müügi deklareerimiseks ja käibemaksu tasumiseks üheainsa käibedeklaratsiooni kaudu.

Ühe akna süsteem kaupade impordi korral oli aga erisustega. Seekord piirdub imporditud kaupadega, mille väärtus ei ületa 150 eurot, mis tähendab, et 150 eurot ületava väärtusega kauba puhul ei saa impordi ühe akna süsteemi kasutada. Viis liikmesriiki, kus praegu kõige rohkem importi ühe akna süsteemis registreeritakse, on Iirimaa, Madalmaad, Luksemburg, Saksamaa ja Prantsusmaa.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!