Suitsetamis– ja veipimiskeelu märk, mida saab kasutada ka tööandja

e-sigaret veipimine
Foto: Shutterstock

Tervise Arengu Instituudi hinnangul ei ole piisavalt teadvustatud, et kohtades, kus on keelatud tavasigareti suitsetamine, on keelatud ka veipimine. Instituut kutsub üles avalike ruumide haldajaid ja tööandjaid kasutama tubakavabade alade tähistamisel uut märki, mis keelab selgelt mõlemad tegevused.

Juba 2018. aastast on e-sigarettide tarvitamine ehk veipimine keelatud samades kohtades, kus on keelatud ka tavasigarettide suitsetamine. See puudutab ka paljusid tööandjaid – näiteks on keelatud nii e- kui ka tavasigareti suitsetamine ettevõtte tootmis- ja laoruumis, müügikoha müügisaalis, kontoriruumides väljaspool spetsiaalset suitsetamisruumi ning muudes kohtades, mis on loetletud tubakaseaduses.

Kui tavasigareti osas on teadlikkus suurem, siis sagedamini eiratakse veipimiskeeldu – kas teadmatusest või väärarvamusest, et e-sigareti aerosool ei kujuta endast ohtu. Selgema sõnumi edastamiseks kujundas Tervise Arengu Instituut uue märgi, mis keelab ühemõtteliselt tubakavabal alal nii tavasigareti kui e-sigareti tarvitamise. “Ka e-sigaret ohustab mürgise aerosooliga kõrvalseisjate tervist. Julgustame tööandjaid hoidma oma töötajate tervist ning kasutama tubakavabade alade tähistamiseks uut keelumärki, mis viitab mõlemale tegevusele,” selgitab instituudi vanemspetsialist Tiina Kuusik.

Märk on eri formaatides saadaval Tervise Arengu Instituuttubakainfo veebilehel ning seda saab kasutada kleebiste ja siltide tootmiseks või muul viisil suitsetamiskeelu ala tähistamiseks.

Märksõnad: ,

Pane tähele!