1. juulil 2015. a jõustus tsiviilkohtumenetluse seadustiku ja teiste seaduste muutmise seadus, mis sätestab maksimaalne krediidikulukuse määra tarbijakrediidilepingutele, milleks hakkab olema kolmekordne keskpanga viimati avaldatud keskmine krediidikulukuse määr.
Kui tarbijakrediidi kulukuse määr ületab Eesti Panga viimati avaldatud viimase kuue kuu keskmist krediidiasutuste poolt eraisikutele antud tarbimislaenude kulukuse määra enam kui kolm korda, on seaduse alusel krediidileping tühine.
Seaduse järgi muutub tarbijakrediidileping tühiseks juba pelgalt liiga kõrge krediidikulukuse määra näitamisega. Seaduse eesmärk on tagada, et tarbija ei peaks tarbijakrediidilepingu alusel kandma ebaproportsionaalselt kõrgeid kulusid, näiteks intresse, lepingutasusid ja muud sarnast.
Seadus näeb ette ka seda, et kiirlaenu puudutavaid vaidlusi ei tohi lahendada vahekohtus ja annab selle õiguse üksnes riiklikele kohtutele. See tagab nõrgema poole õiguste kaitse, välistades olukorrad, kus laenuandja ja vahekohus võiksid omavahel seotud olla.
Krediidi kulukuse määra arvutamise aluseks on krediidi kogukulu tarbijale. See hõlmab kõiki kulusid, kaasa arvatud intressi, lepingutasusid, makse ja muid tasusid, mida tarbija on kohustatud seoses laenulepinguga maksma.