Aasta raamatupidaja 2017 on REBECCA LIIS ARMUS

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kolmapäeval, 18. oktoobril 2017. a toimunud Eesti raamatupidajate konverentsil “Teejuht 2018. aastaks” kuulutati juba neljandat korda välja aasta raamatupidaja.

Aasta raamatupidaja valimisega soovivad korraldajad väärtustada raamatupidaja ametit ning pöörata tähelepanu raamatupidajatele, kes on märkimisväärselt aidanud kaasa kogu valdkonna või oma ettevõtte arengule ja edule.

Aasta raamatupidaja nominent oli SimplBooks OÜ pearaamatupidaja Reelika Riives-Mägi

Reelika Riives-Mägi numbritega sehkendamise pisik pärineb juba varasest lapsepõlvest, kui vennalt raha laenates, tema ikka plussi oskas jääda. Esmased kokkupuuted palgaarvestusest pärinevad tal varasest teismeeast, kui hakkas oma ema ettevõttes tegutsevatele töötajatele palkasid arvestama. Numbrite ja paberitega mässamine paelus teda sedavõrd, et ühel hetkel leidis end loomuliku jätkuna õppimas Tallinna majanduskoolis ja Lääne-Viru rakenduskõrgkoolis. Et teooria ka praktikas kinnistuks, siis asus samaaegselt oma erialal töötama.

Ta on aidanud arendada linna- ja riigiraamatupidamises kasutatavaid majandustarkvarasid SAP ja NAVISION. Nüüd räägib kaasa SimplBooksi programmi arendamisel.

Reelika Riives-Mägi on oma loos “Miks ma olen raamatupidaja?” kirjutanud, et tema suurim unistus on seotud paberivaba raamatupidamisega ja et programmid oleksid võimalikult automatiseeritud. “Raamatupidaja roll on muutunud, tuleb olla juhile parem käsi ja professionaalne nõuandja finantsküsimustes, mitte ainult kannete sisestaja,” märgib ta.

Lisaks tõdeb ta, et iga töö on hea, kui see endale meeldivaks ja huvitavaks teha.

Aasta raamatupidaja nominent oli Karsgemi OÜ juhatuse liige ja raamatupidaja Rebecca Liis Armus

Rebecca Liis Armus on kui hea orkester, mis ideaalselt kokku kõlab. Temas peitub segu raamatupidajast ja ettevõtjast. Heas mõttes on ta tööhoolik, sest naudib oma tööd, mis on kui hobi. Ta kasutab iga võimalust, et kauemaks tööle jääda ja üksikutest osadest tervik luua.

Ta on piisavalt ambitsioonikas, et nõustada kliente nende soovides laieneda Põhjamaade turgudele.

Siiski tunnistab Rebecca Liis Armus oma essees “Miks ma olen raamatupidaja?”, et tegelikult meeldib talle tõesti enam töötada tabelite ja andmetega kui inimestega, aga teenusepakkujana naudib ta ka klientidega suhtlemist. “Kõige parem tunne maailmas on näha, et sind hinnatakse su teadmiste ja oskuste tõttu,” märgib ta. Oma ametis väärtustab ta seda, et raamatupidaja eriala pakub piisavalt ja pidevalt arenguvõimalusi, töötulemusi on võimalik suhteliselt konkreetselt mõõta ning klientide tunnustus tehtavale tööle.

Lõppeks toob ta välja, et vastus “ma ei tea” tema sõnavarasse ei kuulu.

Aasta raamatupidaja nominent oli Estravel AS müügikontrolli ja arvelduste osakonna juht Eret Pappel

Eret Pappeli teekond raamatupidamise vallas algas möödunud sajandi kaheksakümnendatel, kui Tartust pärit neiuna alustas oma õpinguid toonases Tallinna polütehnilises instituudis, mis praegu on lühendatult lihtsalt TTÜ. Ega see raamatupidaja leib tema esimene valik ei olnud, kuid elu teeb keerdkäike ja nõnda saigi planeerimise eriala lõpetanust hoopiski raamatupidaja.

Õnnelik juhus viis ta töötama kõrvuti reisiettevõtte kooperatiiviga Estravel, kuhu ta ka peagi tööle värvati. See oli põnev aeg, kus arved olid välismaa keeles ja komandeeringu aruanded viies erinevas valuutas, kursivahed ja suhtlemine e-posti vahendusel. Koolitajaks oli siis elu ise.

Oma loos “Miks ma olen raamatupidaja?” peab Eret Pappel oluliseks, et on saanud olla kaasarääkija erinevate turismivallas kasutatavate tarkvarade arenduse juures.

Lisaks märgib ta: “Olgu eriala milline tahes, sinu edukuse ja rahulolu tööga saab luua vaid töökeskkond ja eelkõige kolleegid. Minu valdkonnas on veel boonuseks reisimine”.

Eesti raamatupidajate konverentsil “Teejuht 2018. Aastaks” pärjati pea 600 raamatupidaja ees aasta raamatupidajaks 2017 REBECCA LIIS ARMUS. Tiitli kuulutas välja Anne Nuut, kes on Raamatupidamise Toimkonnas Eesti Raamatupidajate Kogu esindaja.

Palju õnne!

 

Aasta raamatupidaja konkursi komisjoni kuulusid:

  • Anne Nuut, Eesti Raamatupidajate Kogu esindaja Raamatupidamise Toimkonnas;
  • Kurmet Ojamaa, Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja;
  • Toomas Haldma, Tartu Ülikooli Rahanduse ja majandusarvestuse õppetooli juhataja, majandusarvestuse professor, Raamatupidamise Toimkonna liige;
  • Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees;
  • Veronika Nuutmann, Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse koolituste ja konverentside juht;
  • Karin Ungro, RMP Eesti OÜ tegevjuht.

Fotod: Evelin Talvar

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll