Aasta raamatupidaja 2023 on Kaire Klaus

Aasta raamatupidaja 2023 auhindFoto: Meeli Küttim

Eile, 8. novembril kuulutati Hilton hotelli konverentsikeskuses toimunud Eesti raamatupidajate konverentsil “Teejuht 2024. aastaks” välja juba kümnendat korda aasta raamatupidaja.

Konkursi eesmärk on väärtustada raamatupidaja ametit ning pöörata tähelepanu raamatupidajatele, kes on märkimisväärselt aidanud kaasa kogu valdkonna või oma ettevõtte arengule ja edule.

Sel aastal olid konkursi osavõtjad tavapärasest tagasihoidlikumad – raamatupidajad ei seadnud oma kandidatuuri ise üles, vaid läbi soovituskirjade soovisid tunnustada neid kolleegid ja ettevõtete juhid.

Raamatupidaja rolli olulisust ettevõtetes hinnati endiselt väga kõrgelt. Raamatupidaja teadmised ja oskused mitte ainult ei kujunda arvude rida, vaid aitavad ka ettevõtetel teha läbimõeldud ja strateegilisi otsuseid, mis määravad äriedu. Seega on suur rõõm tõdeda, et tööandjad oskavad väärtustada just raamatupidajat.

Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees Margus TammerajaFoto: Meeli Küttim

Kandidaatide hindamisel ja otsuse langetamisel võttis konkursi komisjon aluseks osaleja kohta saadetud info, soovituskirja ning analüüsiti erialaseid teadmisi läbi hindamisküsimustikule antud vastuste.

Aasta raamatupidaja konkursi komisjonis olid:

  • Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees
  • Märt-Martin Arengu, Audiitorkogu president
  • Anne Nuut, Eesti Raamatupidajate Kogu metoodika ja maksude toimkonna liige ja endine ERK esindaja raamatupidamise toimkonnas
  • Veronika Nuutmann, Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse sündmuste peaprodutsent
  • Karin Ungro, RMP ärijuht

Aasta raamatupidaja nominendid

Gerri Reiman, CH Konsultatsioonid OÜ vanemraamatupidaja

Gerri Reiman omandas erialase kutsekõrghariduse 2005. aastal omaaegses Lääne-Virumaa Kutsekõrgkoolis. Viimased 12 aastat on Gerri töötanud vanemraamatupidajana CH Konsultatsioonid OÜ Tallinna büroos, olles toeks ning juhendajaks Tallinna büroo noorematele kolleegidele.

Gerri on pideva enesetäiendamisega ennast üles töötanud raamatupidajast vanemraamatupidajaks ja omab ka ettevõtluskogemust. Samuti omab Gerri raamatupidaja, tase 6 kutsetunnistust.

Kolleegina on Gerri koostöövalmis, vastutustundlik ja põhjalik. Väga head erialased teadmised ja rahulik loomus aitavad kaasa heade kliendisuhete loomisel ja hoidmisel kui ka kolleegide juhendamisel.

Gerri jaoks on oluline töö kvaliteet ja efektiivsed töövõtted igapäevatöös – et raamatupidaja ei kulutaks asjatult palju aega dokumentide sisestamisele, vaid panustataks aega kliendiga sisulisele tööle.

Raamatupidamisrõõmu hoidmiseks meeldib Gerrile reisida.

Katrin Treial, Nõo Lihatööstus OÜ raamatupidaja

Katrin Treial töötab Nõo Lihatööstuses 2014. aastast, mil alustas oma tööd raamatupidajana müügireskontro tiimis. Üheksa aasta jooksul on ta töötanud ettevõttes erinevates raamatupidamise valdkondades, olles tööalaselt erakordselt võimekas ja aktiivne panustaja, lahenduste leidja ning eeskuju.

“Teen oma tööd suure kire ja sisemise põlemisega,” kommenteerib Katrin, kui küsisime, miks tema võiks saada aasta raamatupidajaks.

Riigi suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus panustab nii kohalikku ellu kui ka edendab terve Eesti toidukultuuri. Katrini vastutusalas on nüüdseks ettevõtte enam kui 200 töötaja palgaarvestus, samuti haldab Katrin ettevõtte kulude poolt, koordineerides kogu tooraine ja abivahendite sisseostu arvepidamist.

Katrin viis ellu Nõo Lihatööstuse palgasüsteemi reformi. Ta on nutika kaasamõtlejana leidnud ja ise juurutanud lahendusi, kuidas muuta tööd tõhusamaks, näiteks ühendades ülikeerukaid Exceli tabeleid erinevate valemitega.

Katrin on abivalmis ja vastutulelik meeskonnakaaslane, iseloomult positiivne ning hea suhtleja. Igas uues väljakutses näeb ta võimalust enesearenguks.

Kaire Klaus, Eesti Maaülikooli finantsjuht

Kaire Klaus asus 1998. aastal Eesti Maaülikoolis tööle raamatupidajana ning on viimased 13 aastat olnud suurepärane ja kompetentne pearaamatupidaja-osakonnajuhataja. Alates käesoleva aasta juulikuust on Kaire maaülikooli finantsjuht.

Kaire pühendumine, kohusetundlikkus, analüütilisus, täpsus, tööeetika ja -võime ning soov asjadest aru saada oli näha juba maaülikooli üliõpilasena. Ta seisab hinge ja südamega ülikooli rahaasjade eest, olles juhtkonnale nõu ja jõuga abiks finantside planeerimisel ja korraldamisel.

“Oma ametikohal puutun ma kokku uskumatult põneva maailmaga. Minu ümber on juhid, tippteadlased, ettevõtluspisikuga teadlased, õppejõud, tudengid ning neid kõiki toetavad taustajõud, kellel kõigil on maailma paremaks muutmiseks oma mõtted, soovid, ideed, tegemised. Ja kui need vormitakse tehinguteks, siis on väga põnev leida see parim võimalus ja neid teel toetada. See meeldib minu töös mulle kõige enam,” selgitab Kaire, miks ta võiks olla aasta raamatupidaja.

Olles vastutusrikka valdkonna juht üle 1000 töötajaga organisatsioonis, suudab Kaire jätkuvalt teha oma tööd entusiasmi ja pühendumusega. Ülikool võib tema peale loota ja olla kindel, et finantsvaldkond on meil korras ja hoitud.

Aasta raamatupidaja nominendid Gerri Reiman (CH Konsultatsioonid) ja Katrin Treial (Nõo Lihatööstus)Foto: Meeli Küttim

Aasta raamatupidaja 2023 on Kaire Klaus!

Aasta raamatupidaja 2023 Kaire Klaus (pildil)Foto: Meeli Küttim

Kahjuks Kairel polnud võimalik tulla konverentsile auhinda vastu võtma, kuid RMP toimetusel oli võimalik Kairele auhind üle anda rahvusvahelisel raamatupidajate päeval, 10. novembril Geenius Meedia kontoris. Oli väga tore kohtumine ja üleandmine, kohale oli tulnud pea 10-liikmeline töökollektiiv ja toetajaskond.

Aasta Raamatupidaja 2023 auhinna üleandmine Geenius Meedia kontorisFoto: RMP toimetus

Toimetaja valik