Niinimetatud “geenirike” tõi raamatupidamise juurde

Raamatupidamine on Getteri peres justkui “geenirike”, sest nii tema ema kui ka vanaema on raamatupidajad. Klaar.me pearaamatupidajana on Getter võitnud kõikide klientide ja kolleegide südamed, aidates sealjuures tõsta raamatupidamisteenuse kvaliteeti. Getter toetab, motiveerib, on abivalmis ning suurepärase huumorimeelega, muutes kõigi argipäevad lõbusamaks.

“Hea raamatupidaja on laia silmaringiga, oskab seadustes orienteeruda ja neid tõlgendada, kasutab maksimaalselt digitaliseerimise võimalusi, tunneb huvi ja on kursis muudatustega arvestuspõhimõtetes ja seadusandluses, näeb tehingutes sisu üle vormi, suudab numbreid tõlgendada. Kindlasti on oluline huvi ja kirg oma töö vastu,” kommenteerib Getter raamatupidajaks olemist.

Getter naudib keerukaid väljakutseid ja uusi olukordi ning tal lähevad silmad särama, kui saab mõne uue tarkvara juurutada või muidu aeganõudvat protsessi automatiseerida.

9. novembril 2022. a kuulutati Radisson Collection hotelli konverentsikeskuses toimunud Eesti raamatupidajate konverentsil “Teejuht 2023. aastaks” välja juba üheksandat korda aasta raamatupidaja, kelleks on Getter Grünmann.

Hea meelega tutvustame Getterit ka kõigile RMP.ee lugejatele.

Kuidas jõudsid raamatupidamise valdkonna juurde?

Numbritega olen alati hästi läbi saanud. Ja kuna ema oli raamatupidaja, siis oli finantssuund varakult mõttes. Keskkoolis tehtud karjääritestid näitasid samuti sobivust.

Bakalaureuseõppe ajal töötasin pisikeses IT ettevõttes, kus omanikud tegid enamuse tööd ise. Kui minu õppeaeg hakkas läbi saama, pakkusin neile, et võtan nii raamatupidamise kui ka personaliteemad enda peale. Ja nii see läks.

Bakalaureuseõpe viis sind matemaatilise statistika radadele. Kas sellest võib järelda, et lemmikaineks gümnaasiumis oli matemaatika?

See oli nii vist juba kohe esimesest klassist.

Miks peaks väärtustama raamatupidaja ametit?

Eks igat ametit peaks väärtustama, kui seda tehakse pühendunult ja hästi. Raamatupidaja on ettevõtjale abiks numbrite tõlgendamisel ning tegevuse analüüsimisel. Kindlasti julgustan ka pisikesi ettevõtteid võtma aega, et raamatupidajaga teemasid, murekohti ja ideid arutada.

Mida arvad väitest, et raamatupidaja amet tulevikus kaob?

Raamatupidamise assistendi töö ilmselt suures osas kaob tulevikus ehk siis sisestamise osa. Kontroll, analüüs ja aruandlus jääb ikka raamatupidajale. Ei usu, et see väide täielikult paika peab.

Millised isiksuseomadused tulevad kasuks töötades raamatupidajana?

Pinge- ja rutiinitaluvus, kannatlikkus, põhjalikkus, analüüsivõime ja kindlasti ka hea suhtlemisoskus.

Aga kui töö on pingeline, kuidas puhkad igapäevatööst või veedad vaba aega? On sul mõni meelisharrastus?

Pere, kodu ja töö vajavad piisavalt palju aega, seetõttu kulub kogu vaba aeg ära – puhkamisele ning pere ja sõpradega kvaliteetaja veetmisele.

Räägime natuke Covidi perioodist. Kas viimased aastad on muutnud sinu tööprotsesse või tööstiili?

Kuna kodukontoris olen töötanud pea üheksa aastat alates esimese lapse sünnist, siis Covid minu jaoks väga palju ei muutnud.

Küll aga lihtsustas koroonaperiood oluliselt distantsilt töötamise protsesside selgitamist uutele koostööpartneritele. Nagu vajadust ja soovi oma töös maksimaalselt kasutada digitaalseid võimalusi või paberil dokumentide kättetoimetamisega seotud nüansse.

Kas viimase paar aastat on muutnud ka midagi teie ettevõttes?

Muudatusi tuleb kogu aeg aina juurde, sest eesmärk on protsesse võimalikult palju automatiseerida. Minu ülesanne on tagada, et need protsessid toimiks kvaliteetselt ja et andmeid oleks võimalikult lihtne töödelda ja kontrollida ning analüüsida.

Kas näed unes tihti arveid ja numbreid, milline on sinu ekstreemseim tööalane unenägu?

Võib-olla isegi liiga tihti. Tegusamatel perioodidel on unes nii mõnigi keerukam küsimus ära lahendatud. Vahel on lahendus ajutegevuse nii erksaks ajanud, et olen üles ärganud ja hakanud ka poole öö pealt tööle.

Aitäh sulle, Getter! Tore, et valitud elukutse paneb silma särama ja pakub inspireerivaid väljakutseid!

Aasta raamatupidaja 2022 Getter Grünmann, Klaar.me pearaamatupidaja

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll