Euroopa Patendiamet (EPO) ja Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Amet (EUIPO) avaldasid kolmapäeval enda uuringu intellektuaalomandiõiguste majandusliku kasu kohta, millest selgub, et 42 protsenti kogu Euroopa Liidu majandustegevusest toimub intellektuaalomandiõigusmahukates tööstusharudes.
Uuringust selgus, et enam kui 42 protsenti kogu majandustegevusest EL-is toimub intellektuaalomandiõigusmahukates tööstusharudes, kusjuures selle rahaline väärtus on ligikaudu 5,7 triljonit eurot aastas. Samuti selgub, et ligikaudu 38 protsenti kogu EL-i tööhõivest ehk 82 miljonit töökohta tuleneb tööstusharudest, kus kasutatakse keskmisest rohkem intellektuaalomandiõigusi, teatas patendiamet.
Säärased tööstusharud on samuti paremini toime tulnud majanduskriisi tagajärgedega – kui võrrelda uue ajavahemikku 2011–2013 hõlmanud uuringu tulemusi eelmise, aastaid 2008–2010 hõlmanud uuringu tulemusena, siis selgub, et nende tööstusharude panus EL-i majandusse on teataval määral suurem, märkisid ametid.
Aruande kohaselt langeb intellektuaalomandiõigusmahukate tööstusharude arvele ligikaudu 90 protsenti EL-i kaubavahetusest ülejäänud maailmaga. Uuringust selgub, et EL-is on iseäranis heal tasemel kliimamuutuste leevendamise tehnoloogiad.
Euroopa ettevõtjad on edukad ka tööstusdisainilahenduste valdkonnas, märkisid ametid. Tööstusdisainilahendusi intensiivselt kasutavate tööstusharude osa EL-i väliskaubandusbilansist moodustas 2013. aastal üle 243 miljardi euro. Tööstusdisainilahendusmahukad ettevõtted andsid 18 protsenti EL-i SKP-st ning neis loodi 38,7 miljonit töökohta.
Aruande kohaselt on intellektuaalomandiõigusmahukad umbes pooled kõikidest EL-i tööstusharudest ning esimese 20 intellektuaalomandiõigusmahukaima Euroopa tööstusharu hulka kuuluvad masinatööstus, kinnisvarasektor, finants- ja kindlustussektor, mootorsõidukite tootmine, arvuti- ja ravimitööstus.