• A |

    Palun aidake algajat.

    Võtsime firmasse valvekoera, kes hakkab autoaeda valvama. Kas temaga seotud kuludelt tohib käibemaksu tagasi küsida?(Nt. söök, koolitus, kuut, ketid jne) Erisoodustusega maks kas rakendub?

    Olen kuulnud, et firma on soetanud endale kassid, kes firmas hiiri püüavad ja on sedasi saanud teha!

    Palun abi…tänan tarkade vastuste eest!

  • tarkur |

    Kuna koer on firma töötaja, siis läheb see erisoodustusmksu alla. Kas koeraga ikka tööleping on sõlmitud?

  • b |

    Tarkur, kas seda vastust saab tõsiselt võtta?

  • muffik |

    b, kas seda küsimust saab tõsiselt võtta?

  • Kersti |

    Muidugi kuluks ja käibemaks tagasi

  • A |

    Tean, see küsimus on tõesti totter, ja kui mu ülemus palus mul seda uurida siis naersin ise ka selle üle. Aga küsimus on tõsisest tõsisem….ülemus ostis koerte varjukohast valveks koera, kes firma territooriumi valvaks. ( 4 korda on käidud rüüstamas ja varastamas) Kuna aga väljaõpe ja muud kulud sinna juurde tulevad peaks saama kuludesse kanda. Kuid, et selgusele jõuda palusingi Teilt abi.

    Mingid üleliigsed kommentaarid palun endale jätta…ei kõiguta sellised inimesed, kes endast palju arvavad kuid tegelikkuses mitte midagi tähendavad.

    Tänan Kersti, kas võin Sinu vastust usaldada?

  • muffik |

    A, sinu küsimus ei ole totter, totter on foorumi risustamine tarkuri poolt ja ILMSELGE lolluse kohta b küsimus, et kas Tarkuri vastust saab tõsiselt võtta.
    Siiamaani on see foorum leimivaba olnud – siiralt loodan et see nii ka jääb ja ei pea aega raiskama mõttetute postituste lugemisega. Sorry, et ma ise ühe mõttetu kommentaari kirjutasin. http://www.leim.ee/

    Aga teema kohta: arvan et Kersti vastust võid usaldada küll. Kui ma oleks maksuametnik ja peaks kontrollima, siis tunneks ehk huvi selle vastu millise kilohinnaga ning kui palju koer liha sööb ;-)

  • tarkur |

    Sorry, kui ma foorumit risustasin. Kuid küsimus ajas naerma ja ma tegin lihtsalt nalja. Kuid seoses leimi kampaaniaga on inimesed nii tundlikuks muutunud, et isegi nalja ei või enam teha. ma enda arvates ei solvanud ega mõnitaud kedagi. Kuid siiski palun vabandust!

  • A |

    Tänan, et asju nii näete. Vahest on abi vajajal niigi tuli takkus ja kui keegi veel seda viisi reageerib siis mida see abi vajaja siis veel teeb.

    Aga arvan, et sellega on teema käsitletud ja mina oma vastuse saanud. Tänan Teie vastuste eest :)

  • Hiie Marrandi, EMLi jurist |

    Kui äriühing, kelle tarbeks valvekoer on võetud, on käibemaksukohustuslane, siis saab valvekoeraga seotud kulutustelt (toit, kett vms) sisendkäibemaksu maha arvata nagu igalt teiselt ettevõtluse kulutuselt. Oluline on nõuetekohase arve olemasolu (käibemaksuseaduse § 31 lõige 1 ja § 37).

    Valvekoera puhul ei saa erisoodustust tekkida. Loomade suhtes kohaldatakse asjade suhtes kehtivaid sätteid (vt tsiviilseadustiku üldosa seadus, TsÜS § 49 lg 3). Põhimõtteliselt ei ole maksunduslikust aspektist vaadatuna vahet, kas ettevõtja soetab alarmseadme või samal eesmärgil valvekoera. Sama on hoolduskuludega.

  • kersti |

    No mis teha vahepeal on ka raamatupidamises mõned asjad naljakad – koera hoolduskulud…
    Oleme omakeskis arutanud ka kuidas näiteks jalgpalliklubis asjad käivad – kas seal on jalgpallurid kuidagi arvel (bioloogiline vara) ja kuidas ikka kajastada jagpalluri müüki?

    Või kui bordellis peaks olema üks korralik raamatupidaja, siis kas teenuse osutajad on põhivarana arvel ja leitakse ka amort…

  • mia |

    Jalgpallurite teemat olen isegi arutanud. Jalgpallur on inimkapital ja kuuluks seega immateriaalsete põhivarade alla, mille puhul peab igaaastaselt läbi viima varaväärtuse testi.(IAS 38) Jalgpallurite üle on jalgpalliklubil kontroll, jalgpallur on teistest varadest eraldatav ning tema hind kujuneb turuhinna alusel. Seega vastab jalgpallur varale esitatud nõuetele ja võib üles võtta immateriaalse ressursina. Kasuliku eluea määramiseks on aluseks sõlmitud leping.

  • The topic ‘Mida teha valvekoeraga….km tagasi?’ is closed to new replies.