Fantoomkorteriühistu likvideerimine

Korteriühistu Kortermaja
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

2018. aastal jõustus korteriomandi- ja korteriühistu seadus, mille eesmärgiks oli õigusselguse loomine. Seadusandja püüdis parimal viisil kokku liita seni kehtinud korteriomandiseaduse ja korteriühistuseaduse, kuid vähemalt ühes aspektis saab tõdeda, et välja kukkus nii nagu tavaliselt ehk et selguse asemel tekkis üks suur ja segane õiguslik probleem.

Nimelt on seadusandja ette näinud, et kõikide korteriomandite osas, mis eksisteerivad kinnistusraamatus ja mille valitsemiseks ei ole korteriühistut loodud, tekib korteriomandi- ja korteriühistu seaduse jõustumisel automaatselt korteriühistu. Idee poolest väga tore lahendus, korteriomanikele tekib väga mugavalt juriidiline keha, mille alt korraldada hoone majandamist. Kuid eeltoodu kehtib vaid olukorras, kus reaalselt on ka olemas korteriomandid, mida majandada.

Tähelepanuta on aga jäänud olukord, kus tegemist on vanade, lagunenud ja tühjaks jäänud hoonetega, kus puuduvad elanikud ja kuhu elanikke ka ei teki, kuid korteriühistu on loodud. Eeltoodu tähendab, et kui vastavatel kinnistutel tekivad uued omanikud, siis esmaseks ülesandeks oleks registrid (kinnistusraamat ja äriregister) korda teha, kuid selleks otstarbeks puuduvad korteriomandi- ja korteriühistu seaduses lihtsustatud menetlused.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26,99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.