Oluline maksuvaba tulu arvestamisel

PRO tellijale

Maksuvaba tulu summa sõltub teie sissetulekust. Kuna sissetuleku suurenedes maksuvaba tulu summa väheneb, siis on oluline teada, kuidas mõjutavad maksuvaba tulu suurust töötasu, pension, toetused ja teised tulud. Teades oma aastasissetulekuid, on juba jooksva aasta sees võimalus maksuvaba tulu arvesse võtta õiges summas ja vältida seeläbi tulumaksu juurdemaksmist järgmise aasta 1. oktoobriks.

Kuidas mõjutab maksuvaba tulu suurust mitu töökohta?

Saades brutotöötasu mitmelt tööandjalt igakuiselt kokku üle 1200 euro, siis tuleb  maksuvaba tulu suuruse leidmiseks kõik brutotöötasud liita. Kuna tööandja ei tea teie teisi sissetulekuid ja ei saa neid arvesse võtta (nt teiselt tööandjalt teenitud töötasu), siis saate esitada ühele tööandjale maksuvaba tulu avalduse ja paluda maksuvaba tulu mitte arvestada või arvestada väiksemas summas kui 654 eurot.

Näide: Teenides igakuiselt kahes töökohas brutotöötasu 1000 eurot, on õigus ühes töökohas rakendada maksuvaba tulu täies ulatuses (654 eurot) ning tulumaks peetakse kinni vaid 346 eurolt. Teises töökohas maksuvaba tulu ei arvestata ja tulumaks peetakse kinni 1000 eurolt.

Tuludeklaratsiooni kohaselt on aastatulu 24 000 eurot, mille puhul maksuvaba tulu suurus on 872,00 eurot aastas ja 1. oktoobriks peab tulumaksu juurde maksma. Sellise olukorra vältimiseks tuleb teavitada tööandjat, et loobutakse maksuvaba tulu arvestamise õigusest täielikult või arvestatakse maksuvaba tulu näiteks 70 eurot kuus

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll