Sisendkäibemaksu mahaarvamise aluseks olev arve

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

KÜSIMUS:
Mul on selline küsimus, et kui ettevõtte juhid ostsid jaekaubandusest ettevõtluse tarbeks vajalikke asju (näiteks kontoritarbeid, mis kuluvad puhtalt ettevõtlusele), aga jaemüügi arvel on ostja koht kas tühi või on sinna märgitud eraisik või juhatuse liikme nimi, siis kas juhul, kui me raamatupidamises kirjutame ettevõtte andmed tšekile ise, on lubatud sisendkäibemaksu maha arvata?
Või kas ma võin seda käsitleda näiteks kui lihtsustatud arvena, kui see jääb alla 160 EUR?

VASTAB MTA spetsialist: 
Kui arvele ei ole märgitud kauba soetajat/teenuse saajat, võib sisendkäibemaksu maha arvata juhul, kui kaup/teenus on soetatud maksustatava käibe tarbeks ning arve vastab lihtsustatud arve nõuetele (KMS § 37 lg 9 – 11). Kui arvele on märgitud kauba soetajaks/teenuse saajaks eraisik, siis sisendkäibemaksu maha arvata ei ole lubatud.


KÜSIMUS:
 
Tahaksin sama teema kohta üle küsida kahte asja. Kui kaup on soetatud firma (krediit)kaardiga (mis näitab, et kaup on ostetud firmale), kas siis võib sisendkäibemaksu maha arvata? Kui nt Selverist saadud tšekile kirjutatakse Selveri töötaja poolt kohapeal käsitsi ettevõtte nimi peale, kas siis võib sisendkäibemaksu maha arvata?

VASTAB MTA spetsialist:
Mõlemal juhul on sisendkäibemaksu mahaarvamisel oluline, et kaup on soetatud maksustatava käibe tarbeks.

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll