Töötaja ei ilmu tööle

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Lugeja küsib:
Tahaksin tööandjana teada, et kui minu töötaja ei ilmu ühel päeval enam tööle ega vasta ka minu telefonikõnedele, siis kas ma saan temaga töölepingut lõpetada ja kuidas ma peaksin seda tegema?

VASTUS: 

Töötaja omavoliliselt töölt lahkumisel võib tööandja töötajale töölepingu erakorraliselt üles öelda töölepingu seaduse (TLS) § 88 lõige 1 punkt 3 alusel, töökohustuste rikkumise tõttu.

Nimetatud sätte alusel töölepingu ülesütlemine eeldab töötaja eelnevat hoiatamist tööandja poolt (TLS § 88 lõige 3). Seega on alati soovitatav hoiatada kirjalikult tööluusi kahtlusega töötajat tema võimalikust rikkumisest ja teavitada teda töölepingu võimalikust ülesütlemisest rikkumise (tööluusi) jätkumisel.

Kui töötaja hoiatuskirjale (meilile) ei reageeri ja jätkuvalt tööle ei ilmu, siis tuleb öeldagi tema tööleping üles. Tööleping öeldakse üles vastavasisulise ülesütlemisavaldusega, mis oleks kasulik saata töötajale tööandjale teadaolevale aadressile tähtkirjaga.

Kui töötaja kirja vastu ei võtnud, loetakse kiri tsiviilseadustiku üldosa seaduse (TsÜS) § 69 lg 2 alusel kättesaaduks, kui see on jõudnud saaja elukohta ja töötajal oli mõistlik võimalus sellega tutvuda. Tööleping lõpeb ülesütlemisavalduses näidatud päeval, milliseks võib olla näiteks eeldatav kirja töötajale kättetoimetamise päev.

Allikas:  Tööinspektsioon

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll