Esikümne artiklid aprillis 2013

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kuidas esitada INF14 deklaratsiooni? | Maksundus
Oleme RMP.ee toimetusega pannud kokku piltliku juhendi, kuidas täita e-maksuameti keskkonnas aastas korra esitatavat deklaratsiooni INF14, mis kajastab eelmisel kalendriaastal isikliku sõiduauto kasutamise eest makstud hüvitisi.

Auto rentimine eraisikult firmale | Maksundus
Küsimus: Olukord selline, et firma soovib rentida eraisikult autot teatud perioodiks. Kas eraisik saab firmale välja kirjutada kuludokumendi?..

Sisendkäibemaksu mahaarvamise aluseks olev arve | Maksundus
Küsimus: Mul on selline küsimus, et kui ettevõtte juhid ostsid jaekaubandusest ettevõtluse tarbeks vajalikke asju (näiteks kontoritarbeid, mis kuluvad puhtalt ettevõtlusele), aga jaemüügi arvel on ostja koht kas tühi või on sinna märgitud eraisik või juhatuse liikme nimi, siis kas juhul, kui me raamatupidamises kirjutame ettevõtte andmed tšekile ise, on lubatud sisendkäibemaksu maha arvata?..

Kas tööandja saab keelduda 3-päevasest puhkusest? | Töö. puhkus, tasu
Lugeja küsib: Soovisin võtta 3 päeva puhkust, kolmapäevast reedeni, aga tööandja arvestas mulle puhkusetasu 5 päeva eest, lisades juurde veel laupäeva ja pühapäeva. Ka järgmisel korral ei lubatud mul puhkust reedega lõpetada. Kas tööandjal oli õigus nii teha?

Kas osaühingu osalusest on võimalik loobuda? | Ettevõtlus
Käesolev artikkel on ajendatud rmp.geenius.ee foorumis tõstatatud küsimusest, kas osanik saab lahkuda ühingust avalduse alusel, ilma et peab oma osaluse ära müüma või kinkima. Probleem on mõistetav, sest väikse- või isegi keskmise suurusega osaühingu osad on enamasti vähelikviidsed ja sellise osaühingu osale on raske leida ostjat.

Uued RTJ-id ja raamatupidamise aastaaruande võrreldavus
|
Raamatupidamine
Lõppenud majandusaasta aruannete koostamise periood on kindlasti raamatupidajatele üks aasta pingelisemaid perioode, kuid ilmselt tasub veel meenutada: Ilmunud on uued Raamatupidamise Toimkonna juhendid (RTJ), mis tõsi küll hakkavad kehtima..

Töötasu maksmisest sularahas | Töö. puhkus, tasu
Lugeja küsib: Kas ma võin nõuda, et tööandja maksaks mulle töötasu sularahas?

Kahe eluruumi võõrandamine – kuidas loetakse kahte aastat?
|
Maksundus
Küsimus: Tulumaksuseaduse § 15 lg 6 ütleb: kui lõikes 5 sätestatud maksuvabastuse aluseks on eluruumi kasutamine maksumaksja elukohana, ei rakendata maksuvabastust rohkem kui ühe võõrandamise suhtes kahe aasta jooksul. Kui kinnisasja, ehitist või korterit kasutati samaaegselt selle elukohana kasutamisega ka muul otstarbel, rakendatakse maksuvabastust proportsionaalselt elukohana ja muul otstarbel kasutatud ruumide pindala suhtele.

Tütarettevõtte kajastamine emaettevõtte bilansis | Raamatupidamine
Tütarettevõte on ettevõte, mille tegevust kontrollib teine ettevõte (emaettevõte ehk konsolideeriv üksus). Tütarettevõtete kajastamist reguleerib RTJ 11 (Äriühendused ning tütar- ja sidusettevõtete kajastamine). Üldjuhul tuleb koostada konsolideeritud aruanne, kus emaettevõtte ja tema tütarettevõtete finantsnäitajaid kajastatakse niimoodi kokkuliidetuna, nagu oleks tegemist ühe ettevõttega.

Riigisisese lähetuse eest makstud päevaraha maksustamine
|
Maksundus
Küsimus: Kui tööandja otsustab riigisisese lähetuse korral ikkagi päevaraha maksta, siis kas see väljamakse kuulub maksustamisele?

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll