Täna peab töölepinguseaduse jõustumise otsus sündima

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Täna õhtuks peaks töölepinguseaduse töörühm lõpuks rahandusministeeriumile ettepanekud tegema, kas ja kuidas töölepinguseadus 1. juulist jõustada.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles, et eile koos istunud nn töölepinguseaduse töörühm ei jõudnud taas kord kahetunnise arutelu järel ühegi otsuseni. Kuivõrd "kuhugi ei jõutud", siis jätkatakse sama temaatika arutamist täna kell 15.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindaja töörühmas Eiki Nestor valitsuserakondade seisukohtade lähenemist selles küsimuses ei täheldanud.

IRL ja Reformierakond ei võta sotse kuulda

Kui sotsid eelistavad kergitada töötuskindlustusmakse määra pisut üle nelja protsendi ja jõustada maksutõusu abil 1. juulist juba mullu riigikogus vastu võetud töölepinguseadus koos kõigi tööandjate ja töövõtjate kohustuste ja hüvedega, siis IRL ja Reformierakond ei taha sotsiaaldemokraatide ettepanekust midagi kuulda.

"Meie kolleegid on jäigalt ja kompromissitult kinni selles kolmeprotsendilises töötuskindlustuse maksemääras. Meie hinnangul saaks selline protsent toimida vaid juhul, kui tööandjatele ja -võtjatele jääksid kehtima samad kohustused ja hüvised, mis praegugi," nentis Nestor.

Nestor tunnistab, et vaevalt tänagi kuhugi kaugemale jõutakse, sest valdavalt erakonnad enda põhiseisukohti üleöö ei muuda.

"No mulle küll tundub, et sotsid on ka homme samal arvamusel, mis täna. Kahtlustan, et ka reformierakondlased ja IRL ei muuda enda seisukohti," märkis veteranpoliitik.

Kriis koondamishüvitise uue korra vastu

Eesti Tööandjate Keskliit kinnitas eile, et ei pea võimalikuks töölepinguseaduses ette nähtud uue koondamishüvitiste väljamaksmise korra muutmist. Samuti ei nõustu nad sellega, et valitsuse võlad veeretatakse haigete ja töötute õlgadele ning erakondade valimislubadused jäävad puutumata, teatas tööandjate liidu juht Tarmo Kriis.

"Valitsus kaotab kehtivas töölepinguseaduses ettenähtud koondamishüvitiste jõusse jätmisega ettevõtjate hulgas igasuguse usalduse," märkis Kriis. "Tuhanded Eesti väikeettevõtted tunnevad ennast mitmekordselt petetuna," lisas Kriis.

Juhul, kui kehtivas seaduses ette nähtud koondamishüvitised otsustatakse jõusse jätta, on valitsus taganenud veel eelmisel aastal sõlmitud kolmepoolsest kokkuleppest ning kogu töölepinguseadus kaotab oma esialgse mõtte. Kehtivate koondamishüvitiste jõusse jätmisel tuleks tagasi pöörata nii töötukassa ja tööturuameti ühendamine kui ka kokkulepitud 3% töötuskindlustuse maksemäär, kuna mõlemad otsused olid kantud vajadusest minna üle uuele koondamishüvitiste süsteemile.

Kes on kes?

  • Töörühm Ken-Martti Vaher, IRLi
  • Eiki Nestor, sotsiaaldemokraat
  • Hanno Pevkur, sotsiaalminister
  • Rein Lang, justiitsminister

Originaalartikkel

Allikas:  Äripäev

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll