Kuidas osaühingust välja astuda ja oma osa varast kätte saada

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

2005. aastal asutasime kolmekesi osaühingu. Algul läks kõik suurepäraselt kuni 2008. a lõpuni. Edasi on läinud üsna keeruliselt. Nüüd olen paar korda maininud viimase kahe aasta jooksul, et ma lahkun seltskonnast.

Selle peale olen saanud mõned tööriistad jne. Selle aasta alguseks sain teada, et üks minu kolleegidest on teinud uue firma ja teeb seal meie ühise firma bussiga ja tööriistadega tööd. Mida peaksin tegema, et osaühingust välja astuda ja saada oma osa osaühingu varast?

Vastab Advokaadibüroo Sirel & Partnerid OÜ vandeadvokaat Jüri Sirel:

Äriühingu osalusest ei ole võimalik lihtsalt niisama loobuda. Võimalik on kas oma osalus võõrandada või äriühing lõpetada (likvideerida).

Osaühingu osa annab osanikule õiguse osaleda osaühingu juhtimises (hääletamise abil osanike koosolekul) ning kasumi ja osaühingu lõpetamisel allesjäänud vara jaotamisel.

Äriühingu lõpetamine on võimalik osanike otsuse alusel, mille poolt peab üldjuhul olema antud vähemalt 2/3 koosolekul osalenute häältest.

Lugege edasi maaleht.ee

Allikas:  Maaleht

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll