RMP maksuskoop 22.-28. aprill

Maksuskoop

Aprillikuu viimane täispikk töönädal on alanud. Ilmataat näitab, milleks ta võimeline on ehk kindad, sallid ja mütsid tasub käeulatuses hoida. Viimase hetke nautjad kiirustage, sest 2023. aasta tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg saabub peagi.

Esmaspäeval, 22. aprillil deklareeritakse ja tasutakse tähtaegselt käibemaks. Müües kaupu või teenuseid piiriüleselt teise Euroopa Liidu riigi käibemaksukohustuslasele, tuleb see kirja panna ühendusesisese käibe aruande vormil VD. Esitatakse INF 14 IV. osa 2024. aasta I kvartali kohta.

Asjaosalised deklareerivad ja tasuvad aktsiisimaksud. Reisiettevõtja esitab pakettreiside aruande 2024. aasta I kvartali eest ja prognoosi järgmise kvartali kohta.

Teisipäeval, 23. aprillil tähistame veteranipäeva. Täname ja tunnustame neid mehi ning naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust, samuti nende perekondi ja lähedasi. Veteranipäev on traditsioon, mis sai alguse 2013. aastal. Kampaania tippsündmuseks on 23. aprillil veteranipäeva auks korraldatav Veteranirock, mis toimub sel aastal Pärnus Endla teatri ees algusega kell 19.00.

Reedel, 26. aprillil tähistatakse ülemaailmset intellektuaalse omandi päeva.
Pane end proovile lõbusas kaubamärgimängus!

Pühapäeval, 28. aprillil tähistatakse ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva.
Loe lisaks: Tööinspektsiooni aastaraamat: möödunud aastal registreeriti keskmiselt kaheksa õnnetusjuhtumit päevas

Toimekat töönädalat!

Märksõnad:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll