Õppepuhkuse kasutamisest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Töötaja küsib:
Kuidas saab õppepuhkust kasutada?

VASTUS:

Tulenevalt täiskasvanute koolituse seadusest antakse koolitusel osalemiseks töötajale või avalikule teenistujale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul. Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest. Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse alusel kehtestatud töötasu alammäär.

Töölepingu kohaselt antakse õppepuhkust koolitusasutuse teatise alusel. Kuna seadus ei täpsusta, mida koolitusasutuse teatis sisaldama peab, siis sõltub see sellest, mida teatisega tõendama peab. Kui töötaja soovib osaleda õppesessioonil, siis selleks saab kool kanda teatisele õppesessiooni toimumise aja, kui aga töötaja soovib teha iseseisvat tööd, siis saab kool tõendada üksnes seda, et töötaja õpib koolis.

Täiskasvanute koolituse seaduses pole õppepuhkuse tasu arvutamist reguleeritud, mis tähendab, et kui eriregulatsiooni pole, siis toimub õppepuhkuse tasu arvutamine ja maksmine tavalise puhkusetasuna.

Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll