Kolm olulist asja, mida kodukontoris töötades teadma pead

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

“Olen vahelduva eduga (kui raadioaastad ja n+1 hooaega päevaleheneegrielu välja arvata) kodukontoris töötanud,” kirjutab Kristel Trell Remondihullu blogis ktdecohome.com. Kodukontor, see kõlab väga mõnusalt, ent tegelikkuses tuleb päris mitmeid asju silmas pidada, kui tahad kodu (kaug)töös edukas olla.

Varahommikul, kui enamik töörahvast voodis mõnusalt teist külge keerab, olen mina ammu tööpäeva alustanud, kirjutab Kristel Trell Remondihullu blogis ktdecohome.com. Pastaka kukkumisest töölauale täpselt kell 16.30, nagu mõnes riigiasutuses, ei saa isegi unistada: tööd jätkub hilise õhtutunnini välja. “Mis sa oled kodus vä,” kostab tuttava häälest kergelt pilklikke noote, kui telefonile vastan. “Vabandust, mul algab kohe koosolek,” pean talle kiirelt selgitama ja juba panengi toru ära – Skype teatab, et teises Eesti otsas on inimesed aruteluks valmis.

Talvel toas, suvel õues

Igal hommikul asun aga tööle suurima rõõmuga: lisaks tõeliselt põnevatele tegemistele ja suurepärastele tööandjatele/koostööpartneritele olen tänaseks sisutanud meie kodu ühte tuppa unelmate kodukontori, kus igale asjale leidub oma koht. Mul on piisavalt ruumikas töölaud koos kõige vajalikuga: arvuti jms tehnikavidinad, aga ka näiteks lauatelefon, mis telefoniintervjuude tegemisel oluline. Ja minu raamatukogu! Tuhanded köited, mis mulle tähtsad.

Kui ma täna millestki unistan, siis ülikiirest internetist, mida antud hetkel meie kodumajja veel ei pakuta. Lõunaks kokkan endale ise maitsvat toitu – kui muidugi tekib üldse vaba hetk enne kella 19 õhtul; enamasti luban aga endale kohvipausi meie mõnusast Siemensi laia valikuga kohvimasinast. Pluss muidugi asjaolu, et soojade suveilmade saabudes saab kodukontori aeda, päikese kätte ja lillede keskele kolida.

Ent oma päeva alustan ma task listi ehk tänase päeva tegemiste ülevaatega: mis tehtud, mis teoksil. Päevaste tegemist listi panen kirja ka kodutööd: ka selleks, et triikida pesu või valmistada õhtusöök, on aega vaja. Mida paremini oma aega planeerid, seda rohkem jõuad, seda olen oma kogemustest õppinud.

Mulle kodukontor sobib: olen seal väga produktiivne ja lihtsalt niisama juulitamist ei tule eriti ette. Reaalne kontor, niisugune, kus sada inimest ühes ruumis töötab, on minu jaoks alati olnud pigem sotsiaalse suhtlemise koht. Ka täna organiseerin oma töösse suhtlemise päevad: need on täis silmast silma arutelusid, koosolekuid, muidu olulisi üritusi või trehvunkse. Nii et kavatsen edaspidigi olla kodus. See tähendab, et tööl.

Remonidhullu nõuanne

  • Kodukontor nõuab enesedistsipliini ja ajaplaneerimist, vastasel juhul jooksutad oma juhtme rööprähklemisega üsna kiirelt kokku.
  • Kodukontor ei võrdu üksikvangistusega: organiseeri oma töö nii, et saad kolleegidega ja vajalike inimestega piisavalt suhelda.
  • Arvesta, et kodukontoris pead kõik selle, mis sulle tööks vajalik – neti- ja telefoniühendus, korralik arvuti-läpakas-nutitelefon jms, ka korralik töölaud, riiulid jms – koju muretsema. Kui oled eraettevõtja, pead ka ise selle eest tasuma. Kui tööandja nõustub su kaugtööga, peab tema selle eest hoolitsema, et su kodukontoris oleks kõik töötingimused tagatud. Samuti on tööohutus ning tervislik töökeskkond kodukontoris olulised – kipaka taburetiga tolmuses koridorinurgas ei tule tulemuslikust tööst midagi välja.
Allikas:  CV-Online`i blogi

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll