Windowsit tuleks paigata vähemalt kord kuus

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Arvutitarkvara on dünaamiline toode, mille vigade parandamisega tegeletakse kogu aeg. Kasutaja peab hoolitsema, et parandused ka tema arvutisse jõuaksid.


Keerukuse tõttu on loomulik, et arvutiprogramme tuleb aeg-ajalt “parandada”, sest neis leitakse järjest uusi turvaprobleeme avalikust võrgust lähtuvate rünnete suhtes.

Tarkvarafirma Microsoft on taas valmis saanud mitu olulist turvaparandust oma operatsioonisüsteemist Windows leitud uute vigade jaoks.

Iga Windowsit kasutava internetti ühendatud arvuti omanik peaks nende abil esimesel võimalusel oma arvuti tarkvara uuendama, et vältida oma arvuti muutumist pahatahtlike rünnete ohvriks või mis veel hullem – koguni rünnete teostamise vahendiks kellegi kolmanda poolt.


Windowsi jaoks ilmub uuenduspakette peaaegu iga kuu ning need sisaldavad üldjuhul mitu veaparandust korraga. Selline töötsükkel on tavaliselt piisav, et Microsoft saaks oma tarkvara parandused valmis enne, kui uute avastatud turvaaukude ärakasutamiseks loodud programmid internetis levima hakkavad.


Pahandusi juhtub seepärast peamiselt selliste tarbijatega, kes uusi veaparandusi ei oska või ei viitsi oma arvutisse laadida.


Viimase, 8. veebruaril välja lastud Windowsi paranduspaketi koosseisus on rohkem kriitilisi veaparandusi kui tavaliselt. Sedapuhku on neid koguni kaheksa. Parandatakse nii Internet Explorerit, Windows Media Playerit, Instant Messagingi paketti kui ka operatsioonisüsteemi ennast.


Windowsi paranduste installeerimiseks on lihtsaim tee avada näiteks Internet Exploreri menüüst Tools’i alt käsk Windows Update ning järgida seejärel juhiseid.


Võimalike probleemide vältimiseks võib olla kasulik juba enne uuendama asumist kontrollida, kas arvuti on oma kella ja kalendriga enam-vähem õiges ajas.


Igaks juhuks tuleb valmistuda selleks, et Microsofti tarkvarauuenduste veebileht tuleb lisada turvakategooriasse TrustedSites (menüüst Tools/Internet Options/Security).


Mõnede uuenduste ja paranduste laadimiseks nõuab Microsoft tõestust selle kohta, et arvutis kasutatav Windows on legaalne.

Windowsiga arvutile leidub mitmeid tasuta turvaprogramme
  • avast! antiviirus:
    www.avast.com/eng/free_virus_protectio.html
  • AVG antiviirus:
    free.grisoft.com
  • AntiViri antiviirus:
    www.free-av.com
  • Agnitum – tulemüür koos reklaamitõrjega:
    www.agnitum.com/download/outpost1.html
  • PGP – programm e-posti krüpteerimiseks ja digitaalseks allkirjastamiseks:
    www.pgpi.org/products/pgp/versions/freeware/
  • SpyBotSD – tõrjub “reklaamiroboteid”, mida tavakasutaja arvutis soovitust sagedamini leidub:
    www.safer-networking.org/en/spybotsd
  • Microsoft on viimastel kuudel ostnud mitu viirustõrje ning nuhkvara otsija tootjafirmat, et nende tooted lähiajal Windowsi kasutajatele kättesaadavaks teha.

    Allikas: Mart Vabar

    Originaalartikkel

  • Allikas:  Äripäev

    Kord nädalas

    Telli RMP Nädalakiri

    Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

    Töövahendid

    Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

    Kalkulaatorid

    Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll