Regioonidevahelise koostöö programm toetab keskkonnasäästlikke ja uuendusmeelseid ettevõtteid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Valitsus kiitis neljapäeval, 14. augustil heaks regioonidevahelise koostöö toetusprogrammi jätkamise. Euroopa Regionaalarengu Fondist toetatakse programmi ligikaudu 360 miljoni euroga. Euroopa territoriaalse koostööprogrammi "INTERREG Euroopa programm 2014–2020" eesmärgiks on jätkata üle-euroopalist piirkondade vahelist koostööd, hõlmates nii kõiki Euroopa Liidu riike kui ka Norrat ja Šveitsi. 

Valitsuse otsuse alusel saab siseminister anda heakskiidu rahvusvahelise koostööprogrammi sisule ning ühtlasi võtab Eesti kohustuse tagada koostööprogrammi elluviimiseks vajalik kaasrahastus. Siseministeeriumi ülesandeks on jälgida, et projektide raames elluviidud tegevused viivad reaalsete sammudeni piirkondlike poliitikate ja programmide muutmisel ja täiustamisel. Koostööprogrammi suuremaks eesmärgiks on toetada nelja olulise suuna arengut.

  1. Teadusuuringud, tehnoloogia areng ja innovatsioon, kus toetatakse tegevusi teadus- ja innovatsioonitaristu ning võimekuse täiustamiseks ning pädevuskeskuste töö edendamiseks. Samuti toetatakse kogemuste vahetamist teadusuuringute, innovatsioonialaste investeeringute ja ettevõtetevaheliste sünergiate tugevdamiseks, klastrite loomiseks ja innovatsiooni soodustamiseks aruka spetsialiseerumise kaudu ja võtmetehnoloogiate toetamiseks ning muid innovatsiooni soodustavaid tegevusi.
     
  2. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõime tagamine, kus tegevused on suunatud väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete suutlikkuse toetamisele kasvuks piirkondlikel, riiklikel ja rahvusvahelistel turgudel ning nende võimekuse parandamisele innovatsiooniprotsessides osalemiseks.
     
  3. Vähese CO2-heitega majanduse suund toetab vähese CO2-heitega strateegiate edendamist, sealhulgas mitmel transpordiliigil põhineva säästliku linnaliikuvuse edendamist. Toetatakse meetmeid ja investeeringuid energiatõhususe suurendamiseks, sealhulgas avalikes hoonetes ja eluasemesektoris, meetmeid taastuvatest allikatest saadava energia osakaalu suurendamiseks, samuti ettevõtete, kodumajapidamiste ja liiklusvahendite energiatarbimise vähendamiseks. 
     
  4. Keskkond ja ressursitõhususe valdkond on suunatud piirkondlike looduspärandi, bioloogilisuse mitmekesisuse ja ökosüsteemide kaitsmisele, edendamisele ja arendamisele ning kultuuripärandi toetamisele suunatud poliitikate ja programmide tõhustamisele.

Aastatel 2007-2013 osalesid Eesti partnerid 34 projektis (kokku on rahastatud 204 projekti) ning kõige rohkem partnereid oli Tallinnast ja Tartust. Samuti osalesid kõik Eesti suurimad ülikoolid: Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnika Ülikool, Eesti Maaülikool. Projektid olid suunatud innovatsiooni ja teadmistepõhise majanduse edendamisele ning keskkonnalaste tegevustele riskide ennetamisele.

Programm avatakse taotlejatele pärast Euroopa Komisjoni heakskiidu saamist 2015. aasta alguses. Programmist toetuste taotlejaiks võivad olla  avalik-õiguslikud asutused ja organisatsioonid ning nendega võrdsustatud asutused ja organisatsioonid. 

Lisainfo: Kadri Jushkin, tel 612 5106, kadri.jushkin@siseministeerium.ee

Allikas:  Siseministeerium

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll