Videovisiitkaart loob usaldusväärsust

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Videovisiitkaart on kaasaegne võimalus näidata oma ettevõtte usaldusväärsust klientidele ja/või partneritele kohe suhtlemise alguses.

Kujutleme ühe ettevõtte tüüpilist esimest kontakti äripartneri või kliendiga – tavaliselt otsitakse huvitavate firmade, toodete, teenuste või lihtsalt huvitavate teemade kohta esimest teavet internetist ja sellele järgneb suhtlus e-kirja teel või telefonis. Igal juhul läheb suhtlus üsna kiiresti elektrooniliseks, olgu selleks pakkumise tegemine või lihtsalt info küsimine. Kui ühe pakkumise või e-kirjaga kaasneb link videovisiitkaardile, millest inimene näeb, et tegemist on reaalse asukohaga ettevõttega, näeb müüjaid, näeb tooteid ja näeb teenindust, siis on loodud hea eeldus silma torkamiseks ja teistest eristumiseks. Te olete potentsiaalsele kliendile juba tuttav ja teie usaldusväärsus on juba suurem kui konkurendil, kellest klient midagi kuulnud ei ole.

Mis on videovisiitkaart?

Videovisiitkaart on lühike, 30-40 sekundiline videoülevaade ettevõttest, kauplusest, teenusepakkujast või miks mitte ka inimesest, mis on suunatud kas kogu avalikkusele või konkreetsele sihtgrupile, näiteks äripartneritele või tarnijatele. Videovisiitkaardi sisust saab huviline teada, milliseid tooteid või teenuseid ettevõte pakub, milline on teenindus ja kus ettevõte asub ehk kõik põhilise, mida soovitakse klientidele edastada.

Ära räägi, näita!

Kõik me teame ütlust – “üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna”. Ühes sekundis videos on 25 pilti, korrutame selle 30 sekundiga ja saame 750 sõna. Mitte, et sõnad ütlemata jääks, sest video võib sisaldada ka verbaalset sõnumit. Proovime lühidalt võrrelda sõna ja pildi jõuvahekordi. Oletame, et ühe ettevõte müügiinimene üritab kliendile telefoni teel selgitada, et tema toode ja teenindus on parim, teine ettevõte saadab kliendile video, kus on seesama toode on kasutuses, näitab õnnelikke kasutajaid ja korrektseid teenindajaid. Kumba teie usuksite? Asjata ei ütle eesti vanarahvatarkus, et oma silm on kuningas.

Mida videovisiitkaart võimaldab?

Videovisiitkaardid on reeglina üsna lühikesed, pikkusega 30-40 sekundit. Teksti esitamiseks tundub see aeg lühike, justkui ei jõuakski midagi ära öelda, kuid audiovisuaalses meedias on tegemist pika ajaga. Paratamatus on, et palju pikem klipp ei suudagi internetis inimese tähelepanu köita. 30-40 sekundiline klipp on lühike, mõjuv ja lööv ning tegelikult saab selle ajaga ära öelda väga palju, sest video on meedialiik, mida inimesel on väga kerge tarbida. Kõike ei pea ütlema ja kõike ei pea näitama, näiteks räägivad paigas detailid ettevõtte korrektsusest, teenused, mida osutatakse suurfirmadele näitavad usaldusväärsust, naeratavad klienditeenindajad näitavad, et teie juures on hea olla ja kliendiga tegeletakse jne.

Kuidas videovisiitkaarti kasutada?

Videovisiitkaardi kasutusvõimalused on väga laiad. Igapäevases kasutuses saab lingi videovisiitkaardile lisada näiteks oma e-kirjade signatuurile ja iga kord kui e-kiri välja läheb on loodud eeldused, et kirja saaja vaatab videost, millise ettevõttega tal tegemist on. Loomulikult saab videovisiitkaardi lisada ettevõtte kodulehele ja sotsiaalmeediasse, videot saab näidata ekraanidel messidel, kliendiüritustel, kontoris või ükskõik kus mujal on vaja oma ettevõtet reaalselt näidata. Videovisiitkaarti saab presenteerida kohtumistel äripartneritega.

Kuidas videovisiitkaarti saab?

Filmimees OÜ on üks Eesti vanimaid teleproduktsioonifirmasid, mis toodab iga nädal keskmiselt 5 tundi saateid Eesti kommertskanalitele. Teletootmise kogemus võimaldab keskmise võttemahuga videovisiitkaardi filmida ca 1 tunniga. Teksti kirjutab valmis toimetaja ja see kooskõlastatakse kliendiga. Vaata näidisvisiitkaarti ja selle tootmist:

Videovisiitkaardi tellimiseks või lisainfo küsimiseks saab võtta ühendust e-mailil raivo.lugima@filmimees.ee.

 

 

Allikas:  Filmimees OÜ
Märksõnad: ,

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll