Kui ettevõte on teeninud kasumit, võib osanike koosolek otsustada seda osanikele dividendidena välja maksta. Järgnevalt vaatame, millega tuleb dividendide maksmisel arvestada.
Dividendidena saab jaotada lõppenud majandusaastate jaotatud kasumit, mistõttu peab dividendide väljamaksmiseks olema kinnitatud majandusaasta aruanne koos vajaliku lisaga. Tuleb silmas pidada, et peale dividendide väljamaksmist ei langeks omakapital alla lubatud piirmäära. Samuti, kui osaühing on loodud sissemakset tegemata, ei ole enne täielike sissemaksete tegemist osakapitali lubatud dividende maksta.
Dividendide väljamaksmise otsustab ettevõtte üldkoosolek ning kui otsus dividendide väljamaksmise kohta on tehtud, on osanikul õigus väljamaksmist ka nõuda. Kui vastav otsus maksmiseks on tehtud, kuid hiljem selgub, et raha väljamaksete tegemiseks ei ole, säilib osanike nõudeõigus sellest hoolimata. Dividendide maksmise nõue aegub kolme aastaga.
Dividende võib välja maksta ühekordse maksena või osade kaupa, vastavalt sellele, kuidas osanikud on otsustanud. Reeglina makstakse osanikule dividende võrdeliselt tema osalusele, kuid põhikirjaga võib lubada dividende maksta ka teistsugustes proportsioonides. Dividendid makstakse välja rahas, kui osanik on sellega nõus, võib seda teha ka muus varas.
Dividendidelt tuleb arvestada tulumaksu kasumijaotuse otsuses märgitud summalt. Näiteks, kui otsuses on kirjas, et välja makstakse 10 000 eurot dividende, siis tuleb riigile maksta 2500 eurot juriidilise isiku tulumaksu. Samuti tuleb dividendide maksmine deklareerida TSD vormil lisas 7 ning lisas INF1, kus tuleb tuua välja, kellele ja kui palju dividende maksti. Deklaratsioonid tuleb esitada väljamakse tegemise kuule järgneva kalendrikuu 10. kuupäevaks.