Raamatupidaja asub tööle ehk millele mõelda enne lepingu sõlmimist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kes julgeks kahelda selles, et raamatupidaja ametikoht on äriühingu üheks olulisemaks ametikohaks? Olen arvamusel, et mitte keegi, sest raamatupidaja töökohustused hõlmavad äriühingu kõiki tasandeid ja nende korrektsest täitmisest on huvitatud kõik asjaosalised.

Eriti kiiresti saab sellest aimu, kui raamatupidaja on haigestunud või viibib puhkusel. Soovib ju töötaja saada õigesti arvestatud töötasu, juhatuse liige numbritest kubisevaid ülevaateid ja klient kokkulepitud summa kohta arvet.

Erinevad äriühingud on oma raamatupidamiskohustuse korraldanud erinevalt. On neid ühinguid, kes on võtnud tööle raamatupidaja ja teisi, kes ostavad teenust sisse. Üldjuhul kasutavad viimast valikut väiksemad äriühingud, kellel igapäevaseid raamatupidamislikke toiminguid nii palju ei ole ja seega puudub vajadus äriühingusisese raamatupidaja jaoks. Kui ühelt poolt on soov raamatupidaja tööle võtmiseks olemas, siis kuidas võiks raamatupidaja ennast edukaks tööleasumiseks ette valmistada? Artiklist leiate mõne soovituse.

Lugege edasi ajakirjast Spetsialist 3/2012, lk 8-10

RMP.ee soovitab

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll